Charles Barkley: Smrt Breonny Taylorové nelze házet do stejného pytle s ostatními

By Gallery 2 Images – FlickrCharles Barkley ’08, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Na území Spojených států amerických i nadále probíhají masivní protesty proti rasové nesnášenlivosti, které vyvolalo několik mediálně propíraných případů policejní brutality vůči příslušníkům černošské komunity. Legendární basketbalista Charles Barkley nicméně tvrdí, že minimálně jeden zdánlivě exemplární případ, jehož soudní vyústění odstartovalo krvavé nepokoje ve městě Louisville, do stejné kategorie s ostatními incidenty příliš nezapadá.

Případ Breonny Taylorové budí vášně i rozporuplné reakce slavných

Šestadvacetiletá Breonna Taylor, která byla dne 13. března 2020 zastřelena v útrobách svého vlastního bytu při drogové razii, se stala jednou z mnoha tváří antirasistického hnutí Black Lives Matter. Její jméno si dodnes připomínají některé slavné osobnosti. Britský automobilový závodník Lewis Hamilton prostřednictvím speciálního trička kupříkladu vyzýval k zatčení tří strážců pořádku, kvůli jejichž zásahu mladá dívka tragicky zemřela. Podobný vzkaz do světa ventiloval taktéž fenomenální basketbalista LeBron James. Populární tenistka Naomi Ósakaová zas zastřelené ženě věnovala jednu ze svých roušek během nedávného US Open.

Na opačné straně barikády stojí další zástupce afroamerické komunity. Legendární basketbalista Charles Barkley se v nedávném televizním rozhovoru nechal slyšet, že smrt Breonny Taylorové nelze házet do jednoho pytle s ostatními případy policejní brutality. „Je opravdu smutné, že tato mladá dáma přišla o život,“ započal svou úvahu sedmapadesátiletý vysloužilý sportovec. „Nesmíme ovšem zapomínat, že její přítel střílel na policisty a jednoho dokonce zabil. Nemyslím si tedy, že můžeme případ Breonny Taylorové přirovnávat ke smrti George Floyda či Ahmauda Arberyho. Tomu prostě nevěřím.“

Soud dal za pravdu někdejšími basketbalistovi, to však vyvolalo další vlnu násilí

Velká porota státu Kentucky v průběhu tohoto týdne rozhodla o osudu policistů, jejichž drogová razie zapříčinila smrt Breonny Taylorové. Dva muži se obžalobě nakonec vyhnuli, ten třetí čelí trestnímu stíhání kvůli ohrožení sousedů neopatrnou střelbou. Výsledek ostře sledované kauzy vyústil v další rozsáhlé nepokoje. Především město Louisville se během středeční noci otřásalo v základech. Střet demonstrantů s těžkooděnci doprovázelo několik výstřelů, dva policisté skončili v nemocnici. Aktuálně už jsou mimo ohrožení života.

Zdroj: Fox News

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.