Zlatokopky s Jennifer Lopez byly v Malajsii zakázány

“GLAAD 2014 – Jennifer Lopez – Casper-45” by dvsross is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Na film plný striptýzu, nahoty, drog a hlavně dokonalého pozadí Jennifer Lopez, mohou diváci v Malajsii rovnou zapomenout. Tamní vláda jednomyslně odhlasovala, že je snímek kvůli výše zmíněným skutečnostem krajně nevhodný a proto dostal zákaz vstoupit do kin. Zařadil se tak po boku Dánské dívky, Sněhuláka nebo Padesáti odstínů šedi. Jsou Zlatokopky vážně tolik “závadné”?

Malajsie je kapitola sama o sobě

Zlatokopy si aktuálně kroutí premiéru v kinech po celém světě. To však neplatí pro Malajsii, kde byl film ještě před uvedením na velké plátno zakázán. Cenzura díla vznikla na základě přílišného odhalování ňader, erotickým tancům u tyče, užívání drog a hojně se vyskytujících sexuálních scén. Jedná se v podstatě o všechny důvody, proč muži filmy s podobnou tématikou navštěvují.

Těm se v Malajsii musí žít opravdu bídně, protože se zdaleka nejedná o první lechtivý snímek, který jejich zrakům unikne. V minulosti se například museli obejít bez Padesáti odstínů šedi, v nichž Dakota Johnson projde změnou z cudné dívky na sexuální mašinu.

V kinech se pak neobjevila ani Dánská dívka nebo Sněhulák. Filmy Vetřelec:Covenant, Bohemian Rhapsody či Rocketman musely být zbaveny “nebezpečných” scén, jinak by je býval potkal stejný osud.

Věrohodné zobrazení striptýzové branže

Jennifer Lopez v posledních letech prošla řadou neúspěšných, ba naprosto otřesných projektů. Zlatokopky ovšem údajně aspirují na její vůbec nejlepší herecký výkon v dosavadní historii.

Příběh podle skutečné události mapuje prostředí striptýzu a životy sebevědomých žen, které získávají peníze navíc právě tancováním u tyče. Pokud se jim ovšem nedaří vydělat dostatek, dorovnávají z vlastních kapes ztrátu svých zaměstnavatelů. Tomuto despotickém režimu se však dámy rozhodnout čelit po svém.

Kromě božské JLo se diváci (samozřejmě kromě těch v Malajsii) mohou těšit také na Julii Stiles, Constance Wu či Lili Reinhart.

Zdroj: Straitstimes.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.