The Batman: Všechno, co o filmu zatím víme

“batman_logo” by Mitchyk is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Studio Warner Bros. v současnosti připravuje zbrusu novou sólovku netopýřího muže a vůbec poprvé za dlouhou bodu se zdá, že konečně vykročilo tou správnou nohou. Namísto zběsilého dohánění Marvelu a propojování jednotlivých hrdinů rozsáhlého univerza za každou cenu se kolem Bruce Waynea utvoří “vlastní vesmír”, který musí nejdřív fungovat samostatně. A právě film The Batman má učinit důležitý, první krok k nápravě. Co o něm vlastně k dnešnímu dnu víme?

Obsazení filmu The Batman

Na režisérské křeslo se usadí talentovaný Matt Reeves, jenž se k projektu připojil již v roce 2017. Tehdy ještě tvořil tvůrčí dvojici s Benem Affleckem, který pod náporem nevole filmovým fanoušků a kritiků nakonec odstoupil. Roli Batmana proto ztvární Robert Pattinson, jehož má většina diváků spojeného s upíří sérií Stmívání. Herec od té doby nicméně ušel pořádný kus cesty a mnohokrát dokázal, že Bruce Wayne s jeho tváří má hodně co nabídnout.

Komisaře Gordora, jemuž v minulosti vdechl život famózní Gary Oldman, se ujme Jeffrey Wright, držitel Zlatého glóbu z roku 2003. Dlouho to vypadalo, že jako Hádankář se představí Jonah Hill. Jednání ale ztroskotala, jelikož miláček amerického publika nehodlal slevit ze svých finančních nároků. S okamžitou platností jej proto vystřídal Paul Dano.

Batman se nemůže obejít bez své kočičí ženy, která ve filmech i komiksových předlohách balancuje na hraně dobra a zla. V minulosti si ji zahráli například Michelle Pfeiffer, Halle Berry, Anne Hathaway nebo Camren Bicondova. Tuto skvadru nyní doplní Zoë Kravitz , dcera legendárního hudebníka Lennyho Kravitze.

Koho se (ne)dočkáme?

Gotham skýtá řadu možností a tvůrci si proto mohou dovolit popustit uzdu fantazii. Nový film The Batman by se měl inspirovat komiksem The Long Halloween, v němž temný rytíř pátrá to tajemném vrahovi a přitom se zaplete s mnoha dalšími zápornými postavami.

Kromě Hádankáře a Catwoman se tak možná objeví ještě Penguin, Hugo Strange, Two-Face, Mr. Freeze nebo Poison Ivy. Přítomnost Jokera nebo Harley Quinn je krajně nepravděpodobná, jelikož obě postavy dostávají v posledních letech tolik prostoru, že by ostatní herce zastínily.

Zdroj: SpoilerTV.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.