Sigourney Weaver už je 70! Toto jsou její nejlepší filmy

“Sigourney Weaver” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Oblíbená herečka Sigourney Weaver se 8. října zařadila do skupiny prominentních sedmdesátníků! Majitelka dvou Zlatých glóbů a tří nominací na prestižního Oscara je i přes pokročilý věk stále velice atraktivní a pánové nám dají jistě za pravdu, že za hřích by pořád ještě stála. Pojďme si u příležitostí jejího životního jubilea připomenout nejlepší filmy, v nichž se objevila.

5. místo – Krotitelé duchů

Bláznivá sci-fi komedie z devadesátých let se točí kolem tří nezaměstnaných parapsychologů, kteří ve volném čase zkoumají paranormální jevy. Když se v centru New Yorku začnou objevovat malá, zelená strašidla, mají o zábavu okamžitě postaráno. Říkáte si, že podle tohoto popisu jde určitě o nějaký béčkový kýč, jemuž nehodláte obětovat ani minutu volného času? Nezatracujte film předčasně. Na portálu ČSFD má hodnocení 83 %, dočkal se dokonce i remaku v roce 2016. Navíc v něm hraje Sigourney Weaver, to snad mluví za vše!

4. místo – Dave

Prezident USA dostane při milostných hrátkách se svou sekretářkou infarkt a aby se tato událost zamaskovala, je nahrazen na vlas stejným dvojníkem. Dave s tváří Kevina Klina si v úřadu vede opravdu obstojně, navíc se postupem času zamiluje do první dámy Spojených Států Amerických, jíž ztvárnila Sigourney Weaver. Romantická komedie napěchovaná jedovatým humorem a politickou satirou by vám rozhodně neměla uniknout.

3. místo – Před svatbou NE!

Film s poměrně nízkým hodnocením kritiků i široké veřejnosti sice není kdovíjakým uměleckým dílem, nám se ovšem líbí natolik, že pár let zpátky jsme si jej byli schopni pouštět pořád a pořád dokola. Sigourney Weaver se svou dcerou Jennifer Love Hewitt tvoří duo sňatkových podvodnic se stoprocentní úspěšností. To ale platí pouze do chvíle, kdy se mladší ze dvojice zamiluje do sympatického barmana Jasona Lee… A víc vám prozrazovat nebudeme, určitě se na film podívejte.

2. místo – Avatar

Král je mrtev, ať žije král. Avengers: Endgame sesadili vesmírnou odyseu od Jamese Camerona z trůnu určeného pro nejvýdělečnější film historie. O to větší výzvou je ovšem natočení kvalitního pokračování, které je podle všeho již na cestě. Pandora plná modrých domorodců, jimž se soužití s lidmi začíná pořádně zajídat, skýtá opravdu netušené možnosti, jak příběh dále rozvinout. A Sigourney Weaver v roli doktorky Grace Augustine bude znovu u toho.

1. místo – Vetřelec

Nebýt vesmírného monstra s kyselinou místo krve a neskonalou touhou zabít všechno, co se mu připlete do cesty, Sigourney Weaver by nikdy nedosáhla celosvětového věhlasu. Ellen Ripleyová utvořila ideál filmové hrdinky, která je prakticky nezničitelná a své mužské protějšky strčí hravě do kapsy. Ne nadarmo byla v roce 2003 zvolena osmým největším filmovým hrdinou v historii amerických kin.

Zdroj: Wikipedia.org

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.