Nejlépe placené herečky Hollywoodu v roce 2019

“Sofia Vergara Net Worth” by celebrityabc is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Všichni je milujeme. Filmová a televizní studia se jejich práci nebojí náležitě ocenit. Toto je žebříček deseti nejlépe placených hereček Hollywoodu za uplynulý rok.

10. místo – Ellen Pompeo

Kdo by neznal jeden z nejdéle vysílaných televizních seriálů v historii. Chirurgové (Grey’s Anatomy) za sebou mají dohromady šestnáct sérií a ačkoli v poslední době už spíše jen vaří z vody, diváci po celém světě to stále milují. Během let se v příbězích z lékařského prostředí vystřídala již řada slavných tváří, jedna však přetrvává od samotného počátku. Meredith Grey v podání Ellen Pompeo je symbolem bílého pláště, za což byla v roce 2019 náležitě oceněna částkou 22 milionů dolarů.

9. místo – Charlize Theron

Nehraje v žádné marvelovce ani jiném abnormálně výdělečném projektu, přesto v žebříčku nejlépe placených hereček skončila na devátém místě. Hollywoodská stálice Charlize Theron je krásná žena, která se dokáže podobně jako Matthew McConaughey pro roli obětovat. Za zmínku stojí například její převtělení do sériové vražedkyně Aileen Wuornos ve snímku Zrůda. To sem ale nepatří. Svých 23 milionů dolarů v roce 2019 totiž utržila za romantickou komedii Srážka s láskou, seriál Davida Finchera s názvem Mindhunter a také připravované drama Bombshell.

8. místo – Margot Robbie

Mezi Hollywoodskou smetánku katapultovala Margot Robbie role ve Vlkovi z Wall Street. Od té doby spanilá herečka ušla dlouhou cestu a studio Warner bros. jí například svěřilo postavu vyšinuté Harley Quinn ve filmu Sebevražedný oddíl. A nutno podotknout, že její výkon nad ostatními výrazně vyčníval. Proto dostala příležitost natočit Birds od Prey, kde si postavu Jokerovu přítelkyni zopakovala a snímek navíc z části produkovala. Její příjmy za rok 2019 jsou odhadovány na 23,5 milionu dolarů.

7. místo – Elisabeth Moss

Nepatří sice mezi nejatraktivnější herečky na světě, to ovšem vynahrazuje nesporným talentem a také ochotou se před kamerou svléknout. Stanice HBO v posledních letech produkuje jeden kvalitní seriál za druhým a kromě Hry o trůny či Chernobylu se obrovské popularitě těší také Příběh služebnice, kde se hlavní role ujala Elisabeth Moss. Ta si za poslední rok přišla na 24 milionů dolarů a dá se předpokládat, že vzhledem ke zvýšenému zájmu filmařů její výdělky jen a jen porostou.

6. místo – Kaley Cuoco

Nebýt Teorie velkého třesku, Kaley Cuoco by v tomto žebříčku neměla co dělat. Ačkoli je krásná, vtipná a všemi milovaná, filmaři o její služby v zásadě příliš nestojí. Dá se předpokládat, že od příštího roku její příjmy výrazně klesnou, jelikož skvadra kolem Sheldona Coopera už se před kamerami pohromadě nikdy neobjeví. Cuoco si letos vydělala bezmála 25 milionů dolarů a měla by s nimi začít šetřit.

5. místo – Jennifer Aniston

Božská Rachel z nejlepšího komediálního seriálu všech dob je naší srdeční záležitostí. Dodnes nemůžeme přijít Bradu Pittovi na jméno, že ji před lety vyměnil za mladší model (my bychom ji brali všemi deseti ještě dnes!). Herečce za rok 2019 přistálo na účtu téměř 28 milionů dolarů, za což vděčí zejména komedii Murder Mystery s Adamem Sandlerem a seriálu The Morning Show. Kritici jsou v obou případech poměrně skeptičtí, nicméně diváci… vždyť to znáte, názory veřejnosti se s těmi odbornými málokdy ztotožňují.

4. místo – Nicole Kidman

Další herečkou ze “staré školy” v tomto žebříčku je Nicole Kidman, která byla tento rok doslova v jednom kole. Objevila se v Aquamanovi, natáčela film Bombshell a zřejmě největších ovací se dočkala za seriál Sedmilhářky, kde kupodivu herecky válela (jinde se její výkony chvály příliš nedočkaly). Množství projektů jí zajistilo roční příjem ve výši 34 milionů dolarů.

3. místo – Reese Witherspoon

V TOP3 nejlépe placených hereček současnosti se možná trochu překvapivě objevuje Reese Witherspoon, kterou do popředí katapultovaly hlavně příjmy ze stanice HBO. Stejně jako Nicole Kidman totiž patří k hvězdnému obsazení Sedmilhářek. Do toho samozřejmě nelenila ani z hlediska filmové produkce, natáčí totiž sci-fi Lucy in the Sky, třetí díl Pravé blondýnky. Pod hranici vydělaných 35 milionů dolarů nespadne ani příští rok, projekty má nasmlouvané hodně dlouhou dobu dopředu.

2. místo – Sofia Vergara

Jdeme do finále! Na druhém místě v žebříčku nejvýdělečnějších hereček pro rok 2019 se umístila Sofia Vergara, jejíž bujné tvary jsou zřejmě tím jediným pozitivním na “komediálním” seriálu Taková moderní rodinka. Aktuálně se natáčí poslední série a Vergara si podle zákulisních zdrojů přijde na 16 milionů za jednu epizodu. Kromě toho vlastní produkční společnost, která jí také slušně vydělává. Letos se dohromady jednalo o 44 milionů korun.

1. místo – Scarlett Johansson

O nejlépe placené herečce současnosti snad nemůže být pochyb. Marvel Cinematic Universe sice nechal postavu Black Widow zemřít, nicméně jí hned posléze svěřil sólový snímek, který nás vrátí do minulosti. Scarlett Johansson může tedy ještě nějaký čas čerpat benefity spojené s filmovým vesmírem Avengers, díky němuž si letos přišla na 56 milionů dolarů.

Zdroj: Forbes.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.