Matrix 4 se dočká hvězdného obsazení

“matrix (1)” by Chesi – Fotos CC is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Trilogie Matrix se nesmazatelně zapsala mezi filmové legendy a ačkoli poslední díl veškeré dění v podstatě ukončil, mnoho fanoušků po celém světě volalo po dalším zpracování. Nyní, po dlouhých dvaceti letech od uvedení prvního snímku, byla přání diváků konečně vyslyšena. A už teď je jasné, že z hereckého obsazení si v kině sedneme na zadek.

Vrací se ústřední dvojice Neo a Trinity

Příští rok se filmová studia Warnes Bros. postarají o návrat kultovního Matrixu, pod nímž se stejně jako v předchozích dílech podepíše tvůrčí duo Lena a Lilly Wachowski. The Wachowski Brothers prošli v průběhu let obrovskou změnou, která spočívala ve změně pohlaví. Doufejme, že jim tento přerod na schopnostech nijak zásadně neubral.

Co o chystaném projektu zatím víme? Účast již potvrdil Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, takže Neo a Trinity budou pravděpodobně pokračovat jako ústřední postavy veškerého dění.

Otazníky zatím visí nad účastí původního Morphea, jehož si zahrál Laurence Fisburne. Ten je v poslední době nadstandardně pracovně vytížený a proto se spekuluje, že jej možná nahradí někdo jiný. Jasno zatím není ani co se týče návratu agenta Smitha s ikonickou tváří Kevina Weavinga.

Hvězdní nováčci se hlásí do služby

Už teď je jasné, že některých osvědčených tváří se bohužel nedočkáme. Není ale důvod ke smutku, protože účast přislíbila řada dalších slavných herců. Mezi nimi vyčnívá zejména Neal Patrick Harris, miláček amerického publika.

Čeští diváci jej mohou znát například z komediálního seriálu Jak jsem poznal vaši matku, kde sehrál sukničkáře Barneyho Stinsona, ačkoli v reálném životě dává přednost mužské společnosti. Dále se objevil také v sérii Zahulíme, uvidíme či thrilleru podle knižní předlohy Zmizelá.

Mimo Harrise si ve filmu zahraje také Yahya Abdul-Mateen II, představitel žoldáka Black Manty z nedávného Aquamana.

Jak se vám zatím toto herecké složení zamlouvá?

Zdroj: Vanityfair.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.