Martin Scorsese nepovažuje filmy od Marvelu za umění

“Martin Scorsese” by Peabody Awards is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Podepsal se pod úspěšnými projekty jako Prokletý ostrov, Vlk z Wall Street, Letec, Poslední valčík či The Irisman, který aktuálně bojuje o přízeň českých fanoušků v kinech. V režisérské branži patří k těm nejuznávanějším profesionálům, jejichž práci by kritizoval jen málokdo. Z této výsostné pozice si proto může Martin Scorsese dovolit sem tam pronést něco nelichotivého na adresu svých kolegů. Nedávno například šokoval slovy, že filmy od Marvelu nepovažuje za kvalitní kinematografii.

Snímky prý připomínají laciné zábavní parky

Martin Scorsese je zapáleným filmovým kritikem a v dílech svých konkurentů často nachází inspiraci pro svou další práci. To však neplatí v případě Avengers a spol., kde na něj prý vůbec nic kloudného nečekalo. Filmy přirovnal k laciným zábavním parkům bez přidané hodnoty.

Výrok Martina Scorseseho ze dne na den obletěl celý svět a dočkal se velkého počtu negativních ohlasů od slavných osobností, které mají s Marvelem co do činění. Kupříkladu režisér James Gunn (Strážci Galaxie, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame) prý svého mnohem staršího kolegu léta uctívá, nicméně jej mrzí, že shazuje jeho práci, aniž by se na ni vůbec kdy podíval. S prakticky stejným vyjádřením přispěchal také představitel Nicka Furyho Samuel L. Jackson.

Fanoušci se téměř jednomyslně shodují, že Scorseseho kritika vůči filmům Marvelu byla snad až příliš krutá. Samozřejmě je pravdou, že prvotním cílem blockbusterových filmů tohoto charakteru je diváka především pobavit a nadchnout speciálními efekty. Nicméně v případě Marvel Univerza tvůrci nezapomínají ani na budování kvalitních a promyšlených příběhových linií, což je ostatně povinností vzhledem k provázanosti celého vesmíru.

Nesmíme také zapomenout na fakt, že do vesmíru plného superhrdinů patří i takové herecké legendy jako Anthony Hopkins, Michael Douglas, Cate Blanchet či Michelle Pfeiffer. Tito umělci světové úrovně by své tváře určitě nepropůjčili něčemu, co stojí za starou bačkoru, nemyslíte?


Jaký názor zastáváte vy? Napište nám do komentářů.

Zdroj: Cheatcheet

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.