Jared Leto se snažil zarazit natáčení filmu Joker

“Jared Leto” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Snímek Joker se stal i přes poměrně nízký rozpočet celosvětovým hitem, který má na portálu ČSFD k dnešnímu dni hodnocení 90 %, což z něj dělá 20. nejlepší film historie. Přitom ale vůbec nemusel vzniknout. Studio Warner Bros. se dlouho zdráhalo dát projektu zelenou a zbrojil proti němu dokonce i Jared Leto, představitel gothamského klauna ze Sebevražedného oddílu.

Jared Leto se obával konkurence. A oprávněně

Závist je silnou lidskou emocí a právě tou prý od počátku natáčení filmu Joker trpěl Jared Leto, jenž si legendárního záporáka zahrál v nechvalně přijatém Sebevražedném oddílu. Konkrétně na adresu jeho hereckého výkonu se valila obrovská kritika a proto se studio Warner Bros. nakonec uvolilo, aby Todd Phillips natočil svou vizi s novým představitelem, jímž se stal talentovaný Joaquin Phoenix.

Leto byl v tu chvíli pochopitelně naštvaný, jelikož měl v podstatě slíbeno, že nikdo další do role korunního prince zločinu obsazen nebude. Nebál se dokonce zajít tak daleko, že svému agentovi Irvingu Azoffovi nakázal, aby studio přemluvil k zastavení projektu. Ten to ale neudělal. A my všichni jsme mu za to nesmírně vděčni.

V úspěch Jokera nikdo nevěřil, dokonce ani studio

Jelikož se Warneři domnívali, že Joker jako samostatný film nemůže obstát, uvolnili Phillipsovi pouhých 55 milionů dolarů na realizaci. To je přibližně o 120 milionů méně, než kolik spolkl projekt Sebevražedného oddílu. Jenže se ukázalo, že málo je někdy opravdu více.

Minimalistické pojetí zrodu největšího padoucha v dějinách kinematografie sklízí neskutečné ohlasy na všech frontách. Vyhrálo hlavní cenu na festivalu v Benátkách a Joaquin Phoenix je považován za jednoho z horkých kandidátů na zisk zlaté sošky za nejlepší herecký výkon roku.

A jak se to má po finanční stránce? Joker po necelých třech týdnech v kinech atakuje hranici jedné miliardy vydělaných dolarů! Návratnost je tedy skoro osmnáctinásobek původní sumy. Jared Leto se může jít definitivně zahrabat, protože pokud se ještě někdy v ikonické roli objeví, schytá to od filmových fanoušků dvakrát tolik co předtím.

Zdroj: Hollywood Reporter

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.