Dočká se Joker pokračování?

“Life is Joker .. *explored*” by CutenessAreej♥♥ is licensed under CC BY-ND 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Filmové studio Warner Bros. musí aktuálně řešit jeden z nejpříjemnějších problémů vůbec. Jak jsme vás informovali v jednom z dřívějších článků, tak jejich Joker překonal hranici jedné miliardy vydělaných dolarů, přičemž náklady na realizaci projektu činily jen 62 milionů dolarů. Pokračování je tedy z hlediska financí na spadnutí. Herec Joaquin Phoenix a režisér Todd Phillips jsou ovšem proti, ačkoli na původní “nikdy” už lehce rezignovali.

Železo se musí kout, dokud je žhavé

Hollywood je továrnou na filmy a když se nějaký povede po všech stránkách, dá se v podstatě automaticky počítat i s pokračováním. Jenže v případě Jokera to tak úplně neplatí. Studio Warner Bros. vehementně přemlouvá režiséra Todda Phillipse, aby se druhého dílu ujal. Vcelku vtipná situace vzhledem k tomu, že před rokem to celé bylo naopak, že?

Todd Phillips i protagonista Jokera Joaquin Phoenix se dalšího snímku zdráhají. Důvody jsou zcela logické. Výstavba dějové linky snímku prvního a také naprosto dokonalé zakončení jednoduše prostor pro novou látku nenabízí. Oba muži ovšem lehce ustoupili od svého původního přesvědčení poté, co Joker dosáhl miliardové hranice.

O filmu Joker 2 rozhodne kvalita scénáře

Joaquin Phoenix je pověstný tím, že si své role nevybírá podle finančního ohodnocení, nýbrž se v prvé řadě zaměří na scénář. V případě druhého Jokera tomu samozřejmě nebude jinak. Dokonce i Todd Phillips se nechal slyšet, že popud k natočení dvojky přijde až tehdy, když mu na stole přistane kvalitní příběh. Sledovat Jokera terorizujícího Gotham bez účasti Batmana by prý jeho samotného nebavilo.

Phoenix je navíc horkým kandidátem na Oscara a pokud by tato předpověď opravdu vyšla, určitě by nechtěl riskovat svou skvělou reputaci nějakým podružným filmem bez přidané hodnoty.

Co vy? Uvítali byste natočení Jokera 2?

Zdroj: Collider

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.