Šéf občanských demokratů kritizuje Pavla Novotného, ten prý zvažuje odchod ze strany

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Kategorii Obrácený skokan roku by vzhledem k událostem posledních dnů pravděpodobně ovládla Občanská demokratická strana, jejíž průběžné umístění v žebříčcích popularity inkasovalo nikoli smrtící, ale nesmírně bolestivou ránu. Vezměme to pěkně popořádku. Kontroverzní daňový balíček z pera Andreje Babiše, který podle nezanedbatelného množství oponentů způsobí totální rozvrat veřejných financí, prošel Poslaneckou sněmovnou právě díky hlasům ODS. Ačkoli Petr Fiala coby předseda tradiční politické strany vytrvale sděluje, proč snížení daní koronavirové krizi navzdory považuje za správné, nemalý počet voličů mu stále vyhrožuje odchodem ke konkurenci. Aby toho nebylo málo, rozpaky budí taktéž dlouhodobé interní problémy se starostou pražských Řeporyjí Pavlem Novotným, jehož straničtí kolegové (včetně toho nejvyššího) nepřímo vyzývají k odchodu.

Novotný šokoval vulgárním vyjádřením na adresu ministryně financí

Daňový balíček, který Poslaneckou sněmovnou protlačil překvapivý tandem ANO a ODS, vyvolal silné emoce napříč celým politickým spektrem. Pravda, Občanská demokratická strana si historické snížení daní vytyčila coby jeden z hlavních programových cílů, nicméně posvětit takový krok během přetrvávající koronavirové pandemie považuje nemalé množství názorových oponentů za nemístný hazard s veřejnými financemi. Mezi hlasité kritiky připravovaných daňových změn se zařadil dokonce i Pavel Novotný. Ten přitom občanské demokraty paradoxně zastupuje jako regionální politik v pražských Řeporyjích, kde úspěšně vykonává funkci starosty.

„Nelíbí se mi, co jsme v noci udělali a nesmím to říct nahlas,“ uvedl někdejší novinář prostřednictvím sociální sítě Twitter. Ještě téhož dne pak vulgárně tituloval úřadující ministryni financí Alenu Schillerovou, za což se navíc později odmítl omluvit. Veřejně se od kontroverzního chování Pavla Novotného nejprve distancovala pouze další regionální buňka. „Vedení ODS Praha 5 se distancuje od vulgárního a nedůstojného způsobu vedení politického boje člena ODS a starosty Řeporyjí Pavla Novotného a vyzývá ho, aby tento nevkusný styl komunikace a sebeprezentace opustil, nebo opustil stranu ODS v zájmu jejího dalšího nepoškozování,“ uvádí text doplněný čtrnácti podpisy. Čelní představitelé strany poměrně dlouho mlčeli, nakonec se během rozhovoru pro deník Právo vyjádřil samotný předseda.

Petr Fiala se nepatřičným chováním Novotného vůbec nechce zabývat

Petra Fialu, který funkci předsedy ODS vykonává již šestým rokem, chování řeporyjského starosty nijak netěší. V rámci rozhovoru pro deník Právo se vůči vulgaritám někdejšího bulvárního novináře kategoricky vymezil. „Pavel Novotný nemluví za ODS. Jeho to baví, nemůže si pomoci, jiné to nebude. Je to dospělý chlap. Jeho urážky jsou za všemi hranicemi a slušnému člověku je z toho trapně. Jeho provokace mě nebaví a nezajímají, nechci je dokola komentovat,” uvedl šestapadesátiletý lídr a zároveň dodal, že odchod problematického člověka z partaje stojí minimálně za zvážení. Sám Novotný už dříve prohlásil, že pro dobro milované strany klidně odejde. Zatím ovšem jasné stanovisko nezaujal.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

91 komentářů: „Šéf občanských demokratů kritizuje Pavla Novotného, ten prý zvažuje odchod ze strany

 • 24 listopadu, 2020 (7:15 pm)
  Trvalý odkaz

  Přestože pravidelný volič ODSky, jsem zklamán výsledkem hlasování. Jako jiní se také domnívám, že je sice potřeba a pro lidi i stát dobré upravit daně a nechat více peněz na utrácení lidem, přesto patřím k těm, co si myslí že už je to moc a že se pod to ODSka neměla podepisovat. Jsem tímto krokem velmi zklamán. Pavla Novotného sleduji a přes některé výhrady obdivuji jeho syrovou upřímnost, ale i nekonvenční přístup k řešení problémů městské části, která ho zvolila do křesla. Tam kde se jiní vymlouvali roky na bezzubost zákonů a svázané ruce, dokázal skoro nemožné. Přes jeho “nepolitické” výroky za hranou slušnosti, by ODSka jeho vyloučením ztratila jasnou tvář a možná i budoucího lídra, ať to nyní může znít jakkoliv nepravděpodobně. Možná lepší upřímný lídr budící velké emoce svými výroky, než nemastný a neslaný Fiala, bez překvapení. I když mne tedy podporou Babiše a jeho daňového balíčku také velmi překvapil. Buhužel velmi nemile.

  Reagovat
  • 24 listopadu, 2020 (9:32 pm)
   Trvalý odkaz

   Vem si tu řepu za ruku a jděte do zádele oba……

   Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (8:23 am)
    Trvalý odkaz

    jak někdo muže reagovat na pytel hoven Novotnýho jaký politik taková strana a jeho voliči!!! špína,žumpa,humus.

    Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (8:48 am)
    Trvalý odkaz

    mluvíte o největším ,,výrobcem,, řepky olejné?

    Reagovat
    • 25 listopadu, 2020 (10:19 am)
     Trvalý odkaz

     Stydět by se měl predevšim Fiala za spolupraci s Babišem na dalším zadlužovani statu v době koronaviru. Příští rok uvidí při volbách, kam ODS diky spolupraci s ANO spadne.

     Reagovat
     • 25 listopadu, 2020 (12:48 pm)
      Trvalý odkaz

      Princ ODS Novotný je jen špičkou ledovce. Zlodějská nevolitelná strana, horší než Top 09.
      Volit jí můlžou je ti, kteří kradou, slušní lidé se jí obloukem vyhnou.

      Reagovat
      • 25 listopadu, 2020 (5:05 pm)
       Trvalý odkaz

       Nic než pravda , ODS má panický strach z Babiše, že bude dál rozkrývat zlodějiny ,které napáchala od 90 let. Kdyby měli všechny zlodějiny vrátit ,tak se výrazně sníží současný schodek zaviněný covidem.

       Reagovat
    • 26 listopadu, 2020 (6:58 am)
     Trvalý odkaz

     Vaše neznalost je politování hodná!!!Ty ,,Babišovy,,, firmy mají jen 15 procent!!!!!měl by jste víc číst a ne žvanit!!!

     Reagovat
    • 25 listopadu, 2020 (3:05 pm)
     Trvalý odkaz

     Předseda Fiala je absolutní ubožak !!! Jen tlučhuba a šéf k nicemu. Nic neumí rozhodnout a vyřešit, jako chlap a předseda. ODS je ostuda !!!

     Reagovat
     • 25 listopadu, 2020 (3:07 pm)
      Trvalý odkaz

      To je čistá pravda ! Kdy měla ODS slušného a chytrého předsedu? Nikdy !!!

      Reagovat
   • 26 listopadu, 2020 (11:31 pm)
    Trvalý odkaz

    Kdyby o tom bláznovi nikde nepsali,tak by se nic nestalo,ale novináři holt musí vopruzovat,mají na to vzdělání.

    Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (10:42 am)
   Trvalý odkaz

   Už přišel na Svět s úchylkou. Je rozeřvaný jako byl jeho táta. Já vím, že za to nemůže, ale s tou vadou řeči bych se držel při zemi. A on slintá i v TV. Kdyby mu media nevěnovala tolik pozornosti, byl by jen místní šášula. Ten zraje pro Chocholouška. Vlastně, tam měl být již dávno. Fialovi to fakt přeji!!!!!!!!!! Dvořák

   Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (4:27 pm)
    Trvalý odkaz

    naprosto souhlasím, je to slušně řečeno vulgární dement, který by se měl léčit. A Fiala si nic lepšího
    nezaslouží, jaký pán, takový krám.

    Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (2:15 pm)
   Trvalý odkaz

   Kdo volí ODS a Novotného, jak praví lidová moudrost, vrána k vráně sedá, v ODS lump, dacan a zloděj sobě podobné hledá.

   Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (2:39 pm)
   Trvalý odkaz

   Vážený pane. Vy jste jeden z mnoha, kteří svým nedomrlým názorem mění tuto porevoluční společnost k horšímu. Sprostotu a primitivizmus vyjadřování pana Řeporyjského starosty nazývat syrovou upřímností a nekonvenčním přístupem už je za hranou zdravého rozumu. Zřejmě budete i patřit k vítačům “našich muslimských bratří” a přesvědčovat sebe i své okolí o přínosu této migrace.
   Jen mne udivuje přístup pana předsedy k vyloučení pana Řeporyjského starosty z řad ODS ve srovnání s vyhazovem pana Klause mladšího. Pan profesor z Brna bude asi taky muž pevných zásad a zdravého rozumu.

   Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (7:46 pm)
  Trvalý odkaz

  řeporyjské prase by mělo být zbaveno svéprávnosti. Takhle se normální člověk nechová

  Reagovat
  • 24 listopadu, 2020 (8:21 pm)
   Trvalý odkaz

   Obyčejný tupý tlustý blbý nevychovaný prase, celej ten starosta

   Reagovat
    • 24 listopadu, 2020 (11:47 pm)
     Trvalý odkaz

     Je to hnusný tlustý prase s malým penisem..jak se říká po Praze..

     Reagovat
     • 25 listopadu, 2020 (11:45 am)
      Trvalý odkaz

      Pravda pravdoucí. Jen bych ještě dodal že to nejmenší ba nulové co ten pablb má je jeho ,,mozek,, pokud vůbec něčím takovým disponuje.

      Reagovat
    • 25 listopadu, 2020 (3:43 am)
     Trvalý odkaz

     Toho ma..ra měli už dávno hodit do kazajky .

     Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (5:29 am)
    Trvalý odkaz

    Strana, která nedokáže vyloučit takového hulváta ze svých řad si nezaslouží, aby měla ve svém názvu “Občanská, ani demokratická.”

    Reagovat
  • 24 listopadu, 2020 (8:33 pm)
   Trvalý odkaz

   řeporyjské prase má pravdu … kdyby bulvárně neprovokoval, tak ho 1. neotisknou 2. nemluvilo by se o tom

   Reagovat
  • 24 listopadu, 2020 (8:47 pm)
   Trvalý odkaz

   Nevím zda prase není taky za hranou sice to mohl říci slusneji ale ztratilo by to grady měl pravdu a na takové lidi i jako Babis Špinlerova a spol nic slušného neplatí

   Reagovat
  • 24 listopadu, 2020 (9:08 pm)
   Trvalý odkaz

   Novotný je exot,ale právní zodpovědnost by měla být napřed odejmuta Ovarovi,Burešovi,Falmerovi Pitomiovi,oboum Klausům,teprve potom je na řadě Novotný

   Reagovat
   • 24 listopadu, 2020 (10:36 pm)
    Trvalý odkaz

    hodně primitivní názor,řekl bych idiotsky – primitiv se vyjadřuje o jiných pouze prinitívně,že pane Gardavsky – ti lidé jakkoliv je nenavídíte mají svá jména…Vám taky nikdo neříka ,že jste idiot , ale patrně se považujete minimálně za Boha…

    Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (10:05 am)
    Trvalý odkaz

    Pane Prdlavský, máte to nějak zmatené nebo jste doopravdy vůl.

    Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (1:47 pm)
    Trvalý odkaz

    Ovar,Bureš,Pitomio-Jak by se líbilo Vám,kdyby Vám říkali Garkravský ?

    Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (3:07 pm)
    Trvalý odkaz

    Pane Grabovský a co tak Vám odebrat svéprávnost. Nevím, co jste, kolik je Vám, ale rozhodně máte ukončenou docházku do Zvláštní školy Že!

    Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (9:45 am)
    Trvalý odkaz

    Vzpomínám když byl pan starosta zvolen jak v návalu blaha prohlásil “Bude ze mně slušný člověk” !!
    Ale černého divočáka nevychováš! Jinak s jeho názorem na bolševika souhlasím.Petr

    Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (12:32 am)
   Trvalý odkaz

   josef plně s Vámi souhlasím – akorát by s ním mělo táhnout i celé vedení ODS – které celou dobu dělalo “mrtvého brouka” …

   Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (5:29 am)
   Trvalý odkaz

   Novotný ,třeba to myslí dobře ,ale chová se jak buran a hulvát ,v politice nemá co dělat asi jako komouši taky extrém.

   Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (7:49 pm)
  Trvalý odkaz

  ODS bude zřejmě první politická strana na světě, která ztratí procenta, protože snížila daně. O tak zodpovědném voličstvu se může jiným zemím jenom zdát.

  Reagovat
  • 24 listopadu, 2020 (8:50 pm)
   Trvalý odkaz

   Vidím to úplně stejně. ODS jako ostatní neodolala si sáhnout na berlu Mrazilku A. Babiše.
   Následky budou zdrcující. A to měli celkem našlápnuto.
   Pana Novotného dnes už chápu, taky s toho co máme na hradě a ve vládě je mi blivno.

   Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (8:21 pm)
  Trvalý odkaz

  Psal jsem to před rokem a napíšu to zase. Že je Novotný extravagantní exhibicionista, kterej nakecá tuny ošklivých prasečích slov, to ví asi všichni, kdo ho někdy viděli v televizi nebo na internetu. Takže jeho výlevy mě nijak nevzrušujou a už jsem proti nim emočně odolnej. Ale co mě mimořádně zajímá, jak bude na jeho slova reagovat předseda strany Petr Fiala. Přece jen tahle strana má nějakou minulost protkanou vyhazovy a zdviženými prsty na své členy kvůli těm či oněm vyjádřením a mě fakt moc zajímalo, jak si s Novotným pán předseda strany Fiala poradí. Jestli strčí hlavu do písku nebo jestli něco řekne.

  Je to hlavně hezká prezentace hlavních tváře ODS, protože i když se pán Fiala snaží Novotného slova neřešit, že to prý nejsou slova jdoucí na vrub ODS, tak přece jenom říká je člen ODS, který se rád připomíná, že je z ODS, rád na svou ODS ukazuje, upomíná na ní, dělá jí “reklamu” . A teď je zajímavé sledovat předsedu strany, který tam stojí, vidí toho antibabišovce, promigrantského antirusáka, se kterým se byl už vyfotit i sám Miroslav Kalousek,.. no přece se k takovému pan Fiala nebude chovat jak k nějakýmu V. Klaousovi mladšímu, no ne? Raděj strčit hlavu do písku a říct “mne jeho slova nezajímaj”.. Je to moc zajímavé sledovat a baví mne to. Ale Novotný možná chtěně možná nechtěně rozsvítil reflektor na pana Fialu a lidi s napětím sledují, co se bude dít dál.

  Reagovat
  • 24 listopadu, 2020 (11:53 pm)
   Trvalý odkaz

   ODS vždycky měla mezi sebou takové hulváty jako je Novotný z řeporyj.Vzpomeňme na Topolánka,ten
   v tom svého času vynikal.Nakonec ani v současnosti se mezi členy ODS nenajde nikdo,kdo by toho spolupartajníka okříkl.I jinak velmi kritická Mirka ( pozn.Němcová) je zticha a mlčky souhlasí.

   Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (5:55 am)
    Trvalý odkaz

    Chování celé ODS je stejné jako Novotného.

    Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (7:25 am)
    Trvalý odkaz

    No vidíte. Pokud je mi známo, tak pan Topolánek, než vstoupil do politiky podnikal a prý ne moc úspěšně. A stejně jako Piero Gross záhadně zbohatl o cca o 80mil, tak i Topolánek je na tom záhadně tak dobře, že už dokonce sponzoruje sportovce. O Paroubkovi to řekla jeho bývalá manželka, že se dostával k penězům, o kterých se jiným jen zdá. A pak že premiéři pracují hlavně pro lidi, asi jen pro ty co mají ve své rodině.

    Reagovat
   • 25 listopadu, 2020 (5:11 pm)
    Trvalý odkaz

    Myrka je přece zděšená! Ze všeho, už když se ráno podívá do zrcadla…

    Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (10:05 am)
   Trvalý odkaz

   nadruhou stranu,nedočtete se o něm,že zpronevěřil dotace EU,ani že je jedna velká korubce.Když je člověk morálně čistý….musí na sebe upozornit jinak….

   Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (8:25 pm)
  Trvalý odkaz

  Snížit daně – super, jsem pro. A pokud nechtějí mít paraziti díru v rozpočtu, ať vyhází těch 40 nebo 50 tis. zbytečných byrokratů, co za poslední roky nabrali. Pak bude i na tu slevu na poplatníka. K hovádku Novotnému s rypákem od řepy – prolhaný udavačský šmírák a podsvinče stbáckého udavače kvičí na stbákovy pohůnky. V tom případě pro mne už jen kávičku…

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (8:40 pm)
  Trvalý odkaz

  NOVOTNÝ NA HRAD !!!….lepšího politika ČR nemá

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (9:10 pm)
  Trvalý odkaz

  pavla novotneho si vazim nejen za usili v reporyjich odvahu vzeprit se mafijnim praktikam v ceske republice ods ztrati pracoviteho a energickeho starostu reporyji starostu cele spolecnosti nejen volicu ods kamil reznicek

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (9:17 pm)
  Trvalý odkaz

  Nechte si ho tam prosím alespoň do voleb, pomůže vám pod 5% a bude klid.

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (9:37 pm)
  Trvalý odkaz

  Babiš zlikvidoval Ksčm soc. dem a nyní je na řadě ODS ale všichni si za to můžou sami řežou si pod sebou větev tím,že se paktujou s Stébákem. Pavle odejdi dokud je čas. Byl jsem dlouholetý volič ODS ale tohle už nejde. Fialo vzpamatuj se. Ahoj Tonda

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (10:20 pm)
  Trvalý odkaz

  Naprosto nechápu, jak může někdo ještě volit ODS. To jsou snad jen slepí, hluší a primitivní voliči……..ta sebranka v ODS je absolutně nevolitelná…… Ale jeden důvod jsem našel. Volí je ti, kteří se podíleli za Klause na rozkradení republiky a ti, kterým Klaus zajistil “beztrestnost” za tu krádež…..

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (10:23 pm)
  Trvalý odkaz

  Novotný má výhodu že může říkat co chce a urážet taky koho chce nic se mu nemůže stát koždý psichyatr by ho osvobodol

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (10:25 pm)
  Trvalý odkaz

  Novotný má výhodu že může říkat co chce a urážet taky koho chce nic se mu nemůže stát koždý psichyatr by ho osvobodol

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (11:23 pm)
  Trvalý odkaz

  1. Jak chce předseda partaje být min. předsedou, když neumí řešit to, co mj. jim bere body. Je zajímavé, že s např. Klausek ml., jehož inteligence se s Novotným nedá srovnávat, byl krátký proces.
  2. Myslím, resp. jsem přesvědčen, že přirovnávání Novotného k praseti, je pro prase urážející!
  3. Jestli odsouhlasení daňových opatření není v současné době populismus, tak už asi nic.

  Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (5:18 am)
   Trvalý odkaz

   Za komoušů se měl jak prase v žitě a ted si chce hrát na odbojáře ,at si přečte co blábolí a zkusí se nad tím zamyslet, pokud je čím ,jinak je to marné ,jinak je to marné .

   Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (1:01 am)
  Trvalý odkaz

  Slušní a inteligentní politici všech politických stran, nenechte mezi sebou hovada jako je Novotný! Praštěte pěstí do stolu a řekněte dost! V této zemi žijou normální slušní a řádní lidé a za ty se musíte stavět. Hovada nesmí mít zelenou v této zemi. Čeho jsme dosáhli po převratu? Dle mého zadluženosti, mafiánství v politice, a prostoru pro zloděje a idioty jako je Novotný. Hrůza. Chudáci naše děti.

  Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (6:36 am)
  Trvalý odkaz

  Oplzlé, nevychované prase z Řeporyj, viz. Wikipedie. Je to naprosto šokující, jak zvrhlí občané Řeporyj takovou zákeřnou figuru zvolili!

  Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (7:43 am)
  Trvalý odkaz

  Když neuspějete tam kde jste chtěl být úspěšný, tak vstupte do politiky. Nerozumím těm, kteří si ho zvolili za starostu. A že ODS na to nereaguje? Je to její vizitka

  Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (8:33 am)
   Trvalý odkaz

   kdyz zabijete jedno prase dalsi se zrodi tak uz to v jednom chlivku chodi budou dal chrochtat ze nesmrdi a myslet si ze okoli to neciti ani nevidi jape

   Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (9:04 am)
  Trvalý odkaz

  Ale zase-kdyby odešel,s kým by byla taková prdel,co? S Fialou,S Babišíkem,S Mirdou Kalouskovic ???? Těžko !!

  Reagovat
  • 25 listopadu, 2020 (3:11 pm)
   Trvalý odkaz

   To je čistá pravda ! Kdy měla ODS slušného a chytrého předsedu? Nikdy !!!

   Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (10:32 am)
  Trvalý odkaz

  Když řekneš praseti že je Novotný ta ho už víc urazit nemůžeš.

  Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (11:34 am)
  Trvalý odkaz

  Toho debila by patřilo asi umlátit. Je to idiot.

  Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (11:59 am)
  Trvalý odkaz

  Nadarmo se neříká ” jaký pán,takový krám”. Řeporijští občané musí být hrdí co si zvolili, žumpa je slabý odvar a pan Fiala zbabělec.

  Reagovat
  • 26 listopadu, 2020 (12:46 am)
   Trvalý odkaz

   nechte pana Novotneho rict svuj nazor pokud se da rict ze mame demokracii.To co nam tady dnes vladne tak proti tomu je pan Novotny sporadany clovek .
   Je potreba se ozvat tvrde jinak si vas nikdo ani nevsimne
   Hloupej Ceskej narod se po vladnuti ANO neda jen tak dohromady.

   Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (2:22 pm)
  Trvalý odkaz

  Jen ať v ODS zůstane. Tahle zátěž tu stranu stáhne do bahna. Stejně pro obyčejné lidi nikdy nic neudělala.

  Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (3:11 pm)
  Trvalý odkaz

  Pane Grabovský a co tak Vám odebrat svéprávnost. Nevím, co jste, kolik je Vám, ale rozhodně máte ukončenou docházku do Zvláštní školy Že!

  Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (3:53 pm)
  Trvalý odkaz

  Každá mince má dvě strany, to se říkávalo. A je to stejné jako s tímhle Novotným…Kdo jsou lidé, kteří ho zvolili za starostu Řeporyjí a umožnili mu tuhle politickou exibici a z jakého důvodu ho vůbec volili, toť dilema. Není snad větší chyba přímo v nich? Spousta podobných by se na své posty vůbec nedostala, kdyby je tam svým hlasováním nedostali jejich voliči! Druhá a zajímavější otázka je, proč ho tam ODS ještě vůbec drží, když z každé jiné strany by musel vyletět jak čert komínem! Na druhou stranu je ale dobře, že je tam, kde je…ODS už totiž bylo dost!

  Reagovat
  • 26 listopadu, 2020 (12:49 am)
   Trvalý odkaz

   nechte pana Novotneho rict svuj nazor pokud se da rict ze mame demokracii.To co nam tady dnes vladne tak proti tomu je pan Novotny sporadany clovek .
   Je potreba se ozvat tvrde jinak si vas nikdo ani nevsimne
   Hloupej Ceskej narod se po vladnuti ANO neda jen tak dohromady.

   Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (5:17 pm)
  Trvalý odkaz

  pokud fiala z toho vycouvá tak neplní sliby, pokud sníží daně obyčejným občanů, tak je to v pořádku
  nevím proč se to lidem nelíbí, stačí přece zase vybírat dan z dividend od zahraničních firem což čssd zrušila takže mají lepší pomínky než české. také konečně zdanit google twitter a daší globalistická media jak to udělal sebastian kurz, pokud z toho fiala vycouvá tak si nezaslouží vyhrát, nebot bude dělat jen to co mu odsouhlasí globalistická media,

  Reagovat
 • 25 listopadu, 2020 (6:36 pm)
  Trvalý odkaz

  ,,Ke zlu nejvíce ponouká naděje na beztrestnost.”

  Reagovat
 • 26 listopadu, 2020 (12:57 pm)
  Trvalý odkaz

  kdyby p.Novotný řekl to co řekl slušně, tak by si toho naše media vůbec nevšimla. Já ho také moc nemusím, ale kdysi jeden moudrý pán prones krásnou poučku: S Tvým názorem nesouhlasím, ale do smrti se budu prát za to, abys ho mohl říkat. To je demokracie.
  Na okraj, ODS za těch 30 let, byla ve vládě 8 let. A to ještě v koalici s KDU, Věci veřejné apod.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.