Pavel Novotný pálí do vlastních řad. Schillerové se za vulgarity omlouvat nehodlá

By Klofáč – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons

Pavel Novotný si vybudoval pověst upřímného člověka, který bez ohledu na následky hovoří lidově řečeno tak, jak mu zobák narostl. V obdobném duchu se během pátečního dopoledne vymezil vůči ministryni financí Aleně Schillerové, přičemž neváhal sklouznout k vulgaritám. Ještě předtím se poměrně jednoznačně obul do svých stranických kolegů z Poslanecké sněmovny, jejichž hlasy pomohly protlačit daňový balíček Andreje Babiše. Ačkoli kontroverzní příspěvky řeporyjského starosty vyvolaly všeobecné pozdvižení a vedoucím představitelům ODS nepochybně přidělaly pár hlubokých vrásek, omluva za svobodný názor prý rozhodně není na pořadu dne. Komunální politik prostřednictvím dvanáctiminutového videa vysvětlil své postoje a zároveň naznačil, v čem konkrétně mu členové občanskodemokratické partaje házejí klacky pod nohy.

Novotný rozhněval stranické kolegy, politické špičky ale zatím mlčí

Pavel Novotný si vinou vulgárních urážek na adresu Aleny Schillerové pořádně zavařil. Přestože politické špičky ODS jako Petr Fiala, Miroslava Němcová nebo Miloš Vystrčil zatím udržují rádiový klid a další veřejně propíraný incident řeporyjského starosty evidentně nechtějí příliš komentovat, Občanská demokratická strana působící na Praze 5 už oficiální stanovisko zveřejnila. Někdejší bulvární novinář by měl dle jejího názoru opustit nevkusný styl komunikace a sebeprezentace nebo v zájmu zachování důstojnosti tradiční politické partaje dobrovolně odejít. Pod textem se mimo jiné podepsal také Zdeněk Zajíček, což podle Novotného znamená počátek konce.

Devětatřicetiletý politik, jehož na sociálních sítích sleduje nemalé množství věrných fanoušků, se tedy rozhodl promluvit. Prostřednictvím dvanáctiminutového videa zopakoval nadávku mířenou vůči současné ministryni financí v Babišově vládě. „To, že řeknu něco, co si mnoho lidí jenom myslí, je možná špatně pro vás, ale rozhodně ne pro mě,“ uvedl starosta městské části Praha-Řeporyje, který ovšem dokáže oslovit mnohem širší spektrum voličů, než-li pouze blízké přátele a sousedy. „Měnit se nebudu, nekradu, dělám svou práci, jak nejlépe umím a říkám věci tak, jak je cítím.“

Vnitrostranická konkurence se prý snaží využít příležitosti

Pavel Novotný si také stojí za kritikou kolegů z Poslanecké sněmovny, kteří k jeho překvapení hromadně podpořili nový daňový balíček z pera Andreje Babiše. Přestože on sám se dlouhodobě netají ambicemi proniknout do “velké politiky”, ve videu emotivně vysvětluje, jak mu stranické kapacity neustále házejí klacky pod nohy. „Od loňského kongresu ODS neustále poslouchám, ať zapomenu, že budu někam kandidovat. Jana Černochová, úspěšná starostka, která povede kandidátku, se evidentně bojí, že se nedostane do sněmovny. Normálně se bojí, že mě lidé vykroužkují. Tady hledejme odpovědi na otázky, proč jsem poslední dobou neustále pod tlakem,“ nastínil Novotný poměry uvnitř Občanské demokratické strany. „Proč já mám být jiný? Proč se mám měnit, když vidím akorát hradbu, na níž budu rok narážet?“

V závěrečných minutách výše zmíněného videa Novotný uvedl, že pokud jej politické špičky partaje vyzvou k odchodu, učiní tak. ODS jako taková tím ale rozhodně nic nezíská, ba naopak. „Budu plně respektovat jakékoli rozhodnutí strany. Až mě ale budete vyhazovat, tak se dobře podívejte, protože společně se mnou odejde také poslední energie, která ze strany mohla ještě vyzařovat.“

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

3 komentáře: „Pavel Novotný pálí do vlastních řad. Schillerové se za vulgarity omlouvat nehodlá

 • 22 listopadu, 2020 (10:13 am)
  Trvalý odkaz

  Já mu rozumim a nemyslim si, že je to špatnej člověk, ale podle mě je to příšernej primitiv .
  Možná je poctivej a upřímnej, to nemůžu vyvrátit, ale že je to tupoun, to vím naprosto jistě.
  Jeho názory působí jako od puberťáka a způsob vyjadřování taky, to o 39letém člověku něco vypovídá.
  I když na druhou stranu, třeba by to tu, jako poslanec, tak zprasil, že už by se to konečně muselo řešit.
  Ti dinosauři co vládnou teď, budou akorát dál udržovat republiku v komatu a na přístrojích a nikdy se nic kupředu nepohne.
  Jenže co zmůže jeden Novotný? Bude tam akorát čeřit vodu a kvůli jeho vulgaritě si z nás celej svět bude dělat prdel.
  Jen ať dál reje řepu v Řeporyjích a pokud možno, neposílá nikomu žádné dopisy, hlavně né na cizí ambasády.
  A ODS úplně chápu, že dělá mrtvýho brouka. Oni vědí, že je tu dost takových jako on a jako typickým korytářům jim jde hlavně o plné koryto, a tak kalkulují pro a proti a nemůžou se rozhodnout, jestli je pro ně Novotný plus nebo mínus.
  Ale jestli je tak poctivej jak o sobě říká, tak se divim, že dál zůstává v ODS když na ní nadává.
  Proč nezmění stranu nebo si nezaloží vlastní? Mediálně známej je na to dost, určitě víc než ty jejich politický ,,špičky,,.

  Reagovat
 • 23 listopadu, 2020 (8:30 am)
  Trvalý odkaz

  Pavel To řekl na plnou hubu, na to už dnes moc lidí zvyklích není. Je zjevné, že je vytočený na maximu za “podporu” od nejbližších. Video je točené (pro něj) časně ráno, proto vypadá jak Upír Krejčí. Jeho sprostý slovník mu hodně ubírá body u voličů, hlavně u starších, kteří si naivně myslí, že upravený a slušně se vyjadřující politik je to správné – skutečnost vidíme všichni. Řepákovský starosta by pro obec a ODS snad i zemřel, mohl by to dátáhnout i vyskoko – ale to vyjadřování….Škoda, že jeho jazyku v ODS nerozumí nebo nechtějí rozumět.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.