Pád letadla v Teheránu, 176 mrtvých

Zdroj: Pixabay.com

V úterý 7. ledna 2020 došlo na území Íránu k obrovské tragédii. Pád letadla v Teheránu, k němuž došlo krátce po startu z letiště, zapříčinil smrt všech 176 pasažérů včetně posádky. Nikdo nepřežil. Smutnou informaci potvrdila i Ukrajina, pod jejíž aerolinky letoun patřil.

Záchranáři byli naprosto bezmocní

Přestože záchranné složky na pád letadla v Teheránu zareagovali opravdu rychle, na místo nehody vyslaly 22 sanitek, čtyři záchranářské autobusy a vrtulník, nebylo to ve výsledku nic platné. Letoun totiž bezprostředně po střetu se zemí vzplál. Rodiny 176 cestujících i členů posádky tak bohužel čekal tvrdý střet s realitou, havárii nikdo nepřežil.

Příčinou letecké katastrofy jsou podle íránských úřadů technické problémy, což ovšem mnozí odborníci zpochybňují. Letecký publicista Martin Salajka v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že na takovéto závěry je ještě poměrně brzy.

Média spekulují o zcela jiné příčině

Zpravodajské servery po celém světě spekulují, že pád ukrajinského letadla v Teheránu může jít na vrub eskalace napětí mezi USA a Íránem. Obě strany už totiž podnikly určité kroky, jimiž přidělávají vrásky všem okolním státům.

Nutno ovšem podotknout, že žádné konkrétní spojitosti dosud nebyly potvrzeny. Aktuálně probíhá vyšetřování, které snad odhalí pravou tvář letecké havárie.

Zdroj: Aljazeera

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.