Odmítáme povinné očkování, hřímá Okamura. Šíříte bludy, ozývají se ostatní

Tomio Okamura se prostřednictvím sociálních sítí kategoricky vymezil vůči povinnému plošnému očkování na koronavirus, jež dle svého laického názoru považuje za nebezpečné. Podle mnoha názorových oponentů nicméně předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie bojuje s větrnými mlýny a zároveň vědomě straší občany, kteří mu ochotně naslouchají. Scénáře počítající s povinnou vakcinací českých občanů totiž reálně nikdo nepředložil.

Okamura se pořádně rozvášnil, jeho odmítavý postoj k očkování našel sympatizanty

Lidstvu se zákeřný koronavirus ani po deseti měsících marného snažení nedaří držet na uzdě. Epidemie jednotlivými zeměmi prostupuje ve vlnách a každý náznak zhoršujících se statistik logicky znamená zpřísnění pravidel. Jelikož už značnému procentu světové populace dochází trpělivost a mnohem častěji nyní sledujeme demonstrace nebo vědomé porušování zavedených bezpečnostních opatření, odborníci upřímně doufají, že světlo na konci tunelu není daleko. Východisko z patové situace představuje vakcína, která ovšem ještě před slavnostním uvedením na trh budí rozpaky.

Negativně stanovisko vůči očkování zaujal například předseda hnutí Svodoba a přímá demokracie Tomio Okamura. „Hnutí SPD nesouhlasí s povinným plošným očkováním vakcínou na koronavirus. Není přípustné povinně očkovat naše občany dostatečně nevyzkoušenou vakcínou či podmiňovat občanské svobody dané ústavou tím, jestli se občané naočkují,“ uvedl osmačtyřicetiletý předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie prostřednictvím Twitteru a nutno podotknout, že nemalé množství lidí svým postojem upřímně zaujal. Bohužel ale jaksi zapomněl dodat, že povinnou vakcinaci obyvatel České republiky nikdo neprosazuje.

Povinné očkování proti koronaviru je naprostý nesmysl, tvrdí několik zdrojů

Přestože Tomio Okamura před povinným plošným očkováním varoval stylem, jakoby někomu názorově oponoval, v současné době neexistuje žádný zákonodárce, který by nedobrovolnou vakcinaci proti koronaviru v České republice reálně prosazoval. „Zákon o povinném očkování proti COVID-19 je blud. Nic takového sněmovna neprojednává. Povinné očkování známe v ČR pouze pro děti,“ ubezpečil veřejnost poslanec za TOP 09 a lékař v jedné osobě Vlastimil Válek. Mýty kolem dlouho očekávaného očkování, které je prvním krůčkem k navrácení života do starých kolejí, dále vyvrátil také server Manipulátoři.


David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

18 komentářů: „Odmítáme povinné očkování, hřímá Okamura. Šíříte bludy, ozývají se ostatní

 • 26 listopadu, 2020 (7:52 pm)
  Trvalý odkaz

  Má pravdu Tomio,běžte do…… Prymulové,Kubkové a další zastánci očkování

  Reagovat
 • 27 listopadu, 2020 (8:06 am)
  Trvalý odkaz

  Ano, zatím je to nepovinné. Na druhou stranu již bývalý ministr P. naznačil, že očkovaní by měli mít nějaké “výhody”. Což už samo o sobě je silně diskriminační. S očkováním nemám problém. Kdo chce, ať se nechá, a přispěje do kasičky farmalobby. Ale bez nějakých výhod vůči těm, kteří tak neučiní.

  Reagovat
 • 27 listopadu, 2020 (9:41 am)
  Trvalý odkaz

  Také mám strach z nařízení povinného očkování. Roušky všem nasadili a nikdo ani nemukl a ti co nesouhlasili, dostali tučnou pokutu. Osobně se očkovat nenechám, vakcínou která může mít vedlejší následky, které budou ovšem spolknutelne. Už to vidím, pod pokutou se všem nařizuje nechat se povinně očkovat. 7000 tisíc euro pokuta, nebo vakcína zadarmo s možností, ochrnutí. Nervová vlákna mohou prasknout, je to možné, bude s vakcínou dodáno. Nějaký euro pas si strčte někam, na vozíku po vakcine určitě někam budu chtít jed.

  Reagovat
 • 27 listopadu, 2020 (10:36 am)
  Trvalý odkaz

  Okamouro nech už těch chytristik, po staletí se lékaři snaží vymýtit očkováním nemoci a dnes je čínský netopýr tak závažná nákaza, že jen odbornici do toho mají co kecat a né nějaký polojapončík který si myslí,že když prodával suschi ví všechno. Jdi už do řiti s tou tvojí partají.Nevím proč my Češi necháme aby nám tu radili nebo vládli kdejací přivandrovalci.Copak není dost kvalitních českých osobností.

  Reagovat
 • 27 listopadu, 2020 (11:10 am)
  Trvalý odkaz

  Dneska to sice nikdo neprosazuje, ale zítra to už může být jinak.
  Já s očkováním problém nemám, ale chci nejdřív znát přesné složení.
  Každý, kdo si nechá píchnout anonymní koktejl plnej patentů, je u mě nekompetentní hovado.

  Reagovat
  • 27 listopadu, 2020 (12:53 pm)
   Trvalý odkaz

   Dnes mne sice auto nepřejede, ale může. Zajímal jste se někdy o přesné složení pitné vody? Váš požadavek na přesné složení vakcíny mne přivádí k podezření, že chcete vyvinout vlastní vakcínu. Jste zřejmě kompetentní k tomu, abyste posoudil bezpečnou vakcínu. Nebo jste úplný idiot.

   Reagovat
   • 27 listopadu, 2020 (4:45 pm)
    Trvalý odkaz

    I covid pás pro očkované jak o tom hovoří hlavní virozvězd Primula je bezesporu za hranou ústavou daných svobod, v tom má Tomio pravdu, takže není úplně mimo… A zadarmo to není, zaplatí to naše daně, zdravotnictví jiné peníze nemá.

    Reagovat
   • 28 listopadu, 2020 (10:10 am)
    Trvalý odkaz

    Ano, dokážu posoudit bezpečnou vakcínu pro mě, ostatní ať si do sebe cpou co chtějí.
    Ale já to vlastně ani vědět nepotřebuju, inaktivovaná vakcína to nebude, takže to bude rekombinantní vakcína, nebo ta s deletovaným genem, jenž jsou plné látek označených jen číslem patentu.
    Každýmu, kdo má zájem, přeju dobrou chuť, ale já to radši risknu s coronavirem.

    Reagovat
   • 28 listopadu, 2020 (10:19 am)
    Trvalý odkaz

    Ještě jsem vám zapoměl odpovědět na tu vodu. Mimochodem jste se docela trefil.
    Nevím sice jakou pitnou vodu přesně myslíte, ale ano, nechal jsem si otestovat pár vzorků a jezdím s kanistrama k prameni, který vyšel nejlépe. Vodu z vodovodního řádu používáme jen jako užitkovou i když je deklarovaná jako pitná, docela byste se divil, co v ní kromě chloru a téměř všudypřítomných microplastů všechno je.

    Reagovat
 • 27 listopadu, 2020 (12:41 pm)
  Trvalý odkaz

  To že to vláda neprojednává veřejně ještě neznamená že něco takového neplánuje mimo veřejná jednání. Ať už je to jakoliv, tak tím že o tom pan Okamura veřejně mluví a všichni okolo se to snaží vyvrátit, výrazně ztěžuje situaci vládě v případě že by se vláda nakonec rozhodla něco takového skutečně udělat. Protože pak by se lidi měli ptát jakto, že k tomu došlo když předtim všichni ujišťovali, že co říká pan Okamura je přece nesmysl. Je právě co nejvíce potřeba aby o tom mluvilo co nejvíce lidí stejně jako pan Okamura.

  Reagovat
  • 27 listopadu, 2020 (2:30 pm)
   Trvalý odkaz

   O povinnost očkovat se pokusilo více států s různým výsledkem. Ale tlačit rozhodně budou – to snad dokazují, že EU chce covidpas pro bezproblémové cestování a předem počítají, že všichni hromadně půjdou.

   Reagovat
   • 27 listopadu, 2020 (4:51 pm)
    Trvalý odkaz

    Jenomže ono je to ještě o hodně horší. Ono to asi nebude poviný. Jenom časem bude člověk potřebovat covidpas v práci v obchodech na úřadech atd… takže to vlastně bude dobrovolně povinné očkování.

    Reagovat
    • 28 listopadu, 2020 (10:07 pm)
     Trvalý odkaz

     Přesně tak, Okamura ví velmi dobře o čem mluví, všichni politici už velmi dobře vědí že očkování bude povinné, jen to zatím nechtějí říct nahlas.

     Reagovat
 • 29 listopadu, 2020 (2:25 pm)
  Trvalý odkaz

  Já taky nejsem proti očkování,jsem farmaceut,vím dost o vývoji vakcin,a složení. Žádná idylka. Pokud bude dostatek pravdivých informací o vakcině,o srovnávací placebové studii a negativech,pak uvidíme. Ale ti nahoře ať jdou příkladem. Povinné dětské očkování ..je sama o sobě hrůza, nepravdivé informace,strašení se smrtí..jenže když si představím MMR vakcinu a tolik negativ,co děti mají,neochotu hlásit na SÚKL, prostě farmaceutická lobby nás drží pod krkem..nás ne..politiky a ti jí jdou na ruku,pročpak asi? Spalničky..my je prodělali,máme doživotní imunitu,naši malí dostávají vakciny,za pár měsíců žádné protilátky..vyšumí to a šup..musíte znovu. Komu to sype? Jenže kolik dětí to odnáší, i u nás v rodině máme jedno dítě,co po očkování za 2 hodiny jako by nebylo živé dítě, dnes má silně sníženou imunitu. A mnoho dalších. Mně věta..že očkování je bezpečné..zvedá ze židle. Pro mne není. Ti nahoře zapomínají,že jim nepatříme,oni jsou tu pro nás,ne my pro ně. Neporušuje se ústava o svobodě rozhodnutí? Jakým právem oni rozhodují za nás…Naši vakcinologové jsou tak profláknutí morálkou a charakterem,takže je jasné,která bije,,když chtějí povinně zakleknout na nás.

  Reagovat
  • 29 listopadu, 2020 (4:30 pm)
   Trvalý odkaz

   100% souhlas! Ještě bych dodal, že nás drží pod krkem hlavně media a to strašením ve stylu ,,klíště si jde pro tebe,,!
   A společnost je tak vygumovaná, že úplně ztratila pud sebezáchovy a jede na sluníčkové vlně, jako že všechno je fajn a kdyby nebylo, tak se to přece neutají!
   Tvl. i pták Dodo měl víc rozumu než průměrný dnešní člověk! Na projektu Manhattan pracovaly tisíce lidí, ale jen asi dvacet z nich vědělo na čem vlastně pracují! Jak tohle zapadá do takového uvažování, he?
   Já nemám přehled ve všech konspiračních teoriích, ani si nemyslím že jsou z většiny opodstatněné, ale kurník každá může být pravdivá, už jenom proto, že drtivá většina lidí má v hlavě ,,spam koš,, do kterýho rovnou hodí všechno, co jim nezapadá do jejich vidění světa, aniž by o tom byť sekundu přemýšleli natož si o dané problematice něco nastudovali, takoví lidé nepoznají ani vidle zapíchnuté v zadnici, dokud jim doktor nepotvrdí, že je tam mají.
   Tenhle svět může bejt klidně jenom divadýlko a hra na demokracii pro nás blbce a skutečné rozhodování o osudu světa, je v rukou úplně někoho jiného než přiblblých poslanců jednotlivých vlád.
   Je taky dost možné, že planeta umírá a je třeba snížit lidskou populaci, protože domluvit se s ní nedá. Myslíte že by vás o tom informovali? Asi jako o dopadu 100km dlouhého asteroidu, že?
   Lidstvo snad nebylo nikdy naivnější než teď, jako kdyby zapomělo, kolik důmyslných intrik se mezi lidmi odedávna událo a jaké zlo za nimi stálo.
   Ale dneska? Prosimvás jaképak zlo? To je přece jenom v Rusku, Číně a Severní Korei!
   Na západě je jenom dobro a pár ,,soukromých,, zločinců, po kterých ale státní aparát tvrdě jde a pár zbloudilých oveček u kterých se ale rychle najdou miliony v krabici od vína, takže Trautenberk je zase potrestán, milostpán Krakonoš je za hrdinu, a Kuba, Anče a Hajnej mají na chvíli pocit, že bylo spravedlnosti učiněno zadost a věci se pohnuly k lepšímu, no a pak může začít další ,,Krkonošská pohádka,,.
   Fakt se modlim aby sem lítali Ufouni, protože já chci pryč z týhle planety!!!!!!! 😀

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.