Nejen Babiš. Pražského primátora Zdeňka Hřiba kritizují i další tváře hnutí ANO

By Vojtěch Havlík/Magistrát hl. m. Prahy – Prague City Hall, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons

Andrej Babiš se během pravidelného nedělního hlášení poměrně ostře vymezil vůči primátorovi hlavního města, který dle jeho názoru nezvládl situaci bezprostředně po čtvrtečním rozvolnění vládních restrikcí a zároveň nezajistil dodržování stále platných bezpečnostních opatření. Zdeněk Hřib se proti tomuto tvrzení okamžitě ohradil a připomněl, že právě Praha zajistila celorepublikový přechod do pohotovostního stupně číslo 3. Slovní přestřelka tím ale zdaleka neskončila. Prostřednictvím sociálních sítí se k premiérově výtkám přihlásily také další známé tváře hnutí ANO.

Nezvládnuté vánoční trhy a nedostatečné kapacity městské hromadné dopravy

Provozovatelé restaurací, hospod a barů procházejí další složitou zkouškou. Přestože jim čtvrteční rozvolnění restrikcí opětovně povolilo otevřít provozovny, hned v pondělí odpoledne přišlo opětovné zpřísnění pravidel. Vláda České republiky zkrátila otevírací dobu všech stravovacích podniků včetně výdejových okének, které od středy musejí zavírat už ve 20:00. Zároveň zakázala požívání alkoholických nápojů na veřejnosti, což se dotkne především stánkařů na vánočních trzích. Premiér Andrej Babiš už během pravidelného nedělního hlášení prohlásil, že lidé přes víkend nedodržovali bezpečnostní pravidla. Podivoval se především nad chováním návštěvníků staroměstských vánočních trhů v Praze. Dále zkritizoval také primátora hlavního města, protože prý včas nezajistil dostatečné kapacity městské hromadné dopravy.

Zdeněk Hřib se vůči premiérovým slovům takřka okamžitě ohradil. „Pražané se šli ve dnech volna za pěkného počasí projít vánoční Prahou a podívat na stromeček. Většina žádná pravidla neporušovala. Pan premiér by si je tedy měl konečně přestat brát jako obětní beránky svého PR a víc se zajímat, jak pomoci regionům, kde je situace horší,“ zveřejnil odpověď prostřednictvím sociální sítě Twitter. Záhy ovšem inkasoval zpětnou palbu z řad Babišových stranických kolegů.

Soustřeďte se raději na svou práci, vyzývají primátora Nacher s Havlíčkem

Kritikou pražského primátora na sociálních sítích nešetřil například Patrik Nacher. Šestačtyřicetiletý nestraník za hnutí ANO připomněl, že vedení hlavního města nezajistilo hladký provoz městské hromadné dopravy v den, kdy došlo k oficiálnímu rozvolnění restrikcí. „Primátor přesně ví, co má dělat vláda, kdyby se takhle soustředil na svoji práci, to by bylo fajn. Premiér se v tomto mýlí, nemohou za to Pražané, nýbrž odpovědnost nese i primátor. Ve čtvrtek se všechno otevřelo, ale MHD se novému režimu nepřizpůsobilo, takže bylo přecpáno.“

Pozadu nezůstal ani “superministr” Karel Havlíček. Tomu zase vadí, že Piráti neustále kritizují vládu, zatímco prý nedokážou zajistit bezpečnost občanů tuzemské metropole. „Piráti, místo kritiky se postarejte o to, aby váš primátor Hřib zajistil v Pražanům bezpečný život. Ať posílí MHD, koriguje davy na náměstích, kontroluje dodržování pravidel v hospodách. Zatím se chová tak, jako by se Prahy covid vůbec netýkal,“ napsal bývalý předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Tento štiplavý komentář už Zdeněk Hřib nenechal bez odpovědi. „Praha řešila koronavirus už v době, když jste ještě běhali po tiskovkách bez roušek. A teď vykazuje lepší čísla než jinde. Jen díky tomu jste mohli slavnostně otevřít restaurace a hospody v celé zemi. Než jste na ně záhy v rámci protipražské kampaně opět nezaklekli.“

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

19 komentářů: „Nejen Babiš. Pražského primátora Zdeňka Hřiba kritizují i další tváře hnutí ANO

  • 8 prosince, 2020 (7:16 pm)
   Trvalý odkaz

   Souhlasím, o Havlíčka se ve Žďáře postaráme. Jen jak se tam objeví. A nejenom za ty věčné podvody ale i za ty mrazící vozy.

   Reagovat
   • 9 prosince, 2020 (1:27 pm)
    Trvalý odkaz

    Domnívám se ,že pan Hřib je násobně lepším primátorem! 1.hovoří dobře Česky! 2.Nedá si foukat od Číňanů ,Rusů a Babiše,jistě kritizovat se dá ledacos,ale první dva body jsou zásadníNemám nic proti Slovákům ani náhodou ,ale Krnáčovou ne a nyní je na řadě súdruh Babiš!!!

    Reagovat
 • 8 prosince, 2020 (7:49 pm)
  Trvalý odkaz

  Pane primátore, nejhorším neštěstím je střet s idiotem. Jsme s vámi i tady na Moravě.

  Reagovat
 • 8 prosince, 2020 (9:38 pm)
  Trvalý odkaz

  Je naprosto zřejmé, že vzrůstající preference Pirátů nedají spát babišovu týmu. Takže poradili Babišovi strategii, co nejvíce na ně házet špínu a šířit dezinformace . No a aby to nebylo tak okaté, hned přispěchali na pomoc , ” v rámci jejich pracovní náplně”, jeho poddaní a hlavně ten supervýkonný …………..hloupější výmluvy proč nefungoval eshop s dálničními známkami by snad nikoho ani nemohlo napadnout. Je evidentní, že Piráti mají jasnou vizi jak z tohoto bahna a věřím, že vládnutí těchto lhářů a vykrádačů našeho státu brzy skončí. Říká se, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží . Něco na tom může být, ale takovou hlavu státu a takou vládu si snad nezasloužíme

  Reagovat
  • 8 prosince, 2020 (10:53 pm)
   Trvalý odkaz

   Nenadarmo je staré české přísloví “chcípající kobyla nejvíce kope”.

   Reagovat
   • 9 prosince, 2020 (5:47 am)
    Trvalý odkaz

    Hřib patří do lesa a ne do Prahy.Jeho reakce jsou nesmyslné.

    Reagovat
    • 9 prosince, 2020 (11:32 am)
     Trvalý odkaz

     …asi proto má Praha dlouhodobě čísla PES pod 50 bodů…

     Reagovat
   • 9 prosince, 2020 (1:25 pm)
    Trvalý odkaz

    Domnívám se ,že pan Hřib je násobně lepším primátorem! 1.hovoří dobře Česky! 2.Nedá si foukat od Číňanů ,Rusů a Babiše,jistě kritizovat se dá ledacos,ale první dva body jsou zásadníNemám nic proti Slovákům ani náhodou ,ale Krnáčovou ne a nyní je na řadě súdruh Babiš!!!

    Reagovat
  • 9 prosince, 2020 (6:39 am)
   Trvalý odkaz

   Bureš a celá ta banda ANO se Pirátů bojí jak čert kříže. Tak je budou špinit kde se dá.

   Reagovat
 • 9 prosince, 2020 (5:01 am)
  Trvalý odkaz

  Pan Hřib, by se mněl v první řadě, postavit nohama na pevnou zem! Mám dojem, že i předseda Bartoš a všichni další členové Pirátů, poletují ve větru…

  Reagovat
 • 9 prosince, 2020 (2:10 pm)
  Trvalý odkaz

  Pirátům stoupají preference, tak to vypadá, že ANO už rok před volbama začíná mít bobky a rozjíždí kampaň.

  Reagovat
 • 9 prosince, 2020 (4:08 pm)
  Trvalý odkaz

  Ať si Babiš strčí svoje rozvolňování a utahování do pr*ele.
  Všechny ty vaše opatření jsou úplně k prdu, jděte s tim už k šípku vy stupidní mimoňové!
  Takhle kdo nechcípne na coronu, chcípne časem hlady nebo se ze zoufalství zastřelí, protože kvůli vám skončí půlka země na pracáku a corony se stejně nezbavíme!
  Jděte se někdy podívat mezi lidi, nebo jděte pracovat za kasu na benzínku, ať vidíte jak to funguje, jak nehygienicky lidé zachází s rouškami a v jakém stavu je mají, jak nedodržují rozestupy a základní hygienická pravidla.
  Jestli platí, že se navzájem chráníme rouškami, tak půlka lidí nikoho nechrání, protože nosí nepraný zmuchlaný hadr, který neustále ošahávají při nasazování a sundavání, 90% lidí má roušku špatně nasazenou, nebo nosí něco, co se ani rouškou nazvat nedá.
  Proč tedy už dávno nedostali coronu? Nebo proč jsem jí od těch uslintanejch dědků nedostal já, když jich k nám denně přijde 250?
  No řekl bych že proto, že jsem imuní, stejně jako většina populace, a to je důvod proč nechcípáme po tisících, ne ty směšný šaškárny který stejně nikdo nedodržuje.
  Už mě tohle divadlo nebaví, nevím komu to prospívá, ale evidentně nám chtějí namluvit, že se tu děje nějaká regulace epidemie skrze opatření, ale je to blbost, na virus to nemá žádný vliv a jedinné funkční opatření které existuje, omezení pohybu osob mezi regiony jen na nutné cesty, nikdo neprosazuje.
  Tak přestaň lhát Bureši a házet vinu za covid na živnostníky, regionální politiky a různé rebely, protože celej boj proti covidu je jedna velká lež nebo stupidita!
  Ale radši bych věřil že jste takový svině než takový debilové….

  Reagovat
  • 9 prosince, 2020 (6:56 pm)
   Trvalý odkaz

   Takových blbů víc,tak už jsou plné zimáky mrtvol,jak na jaro v Itálii.Copak opatření zavádí jen Babišova vláda u nás?Zkus v Německu policajtovi říct,že sereš na roušku a vyplázneš až 200 Eček,hospody mají utrum do 10.ledna.Opravdu si za nelepšící se situaci mohou lidi sami,ne vláda.O víkendu jsem byl v Olomouci,lidí,jak mravenců,rozestupy a roušky tak 50 na 50.Protiepidemiologická opatření jsou na celém světě,nejen v Česku,jestli sis nevšiml!!!

   Reagovat
   • 10 prosince, 2020 (5:50 am)
    Trvalý odkaz

    Co je mi po tom, že jsou idioti i jinde?
    Já nemluvil o tom, že seru na roušku nebo že odmítám opatření jako taková.
    Já mluvil o tom, že se vláda nezajímá o reálnou funkčnost opatření a jejich dopad na lidi.
    Roušky jsou ještě to nejmenší zlo, kdyby stát zaplatil kvalitní jednorázovky a rozesílal lidem i s návodem, jak je správně používat a jak často měnit, tak je to dobré opatření. Jenže stát jenom rozkáže a dál se nestará jestli to funguje, maximálně hlídá čísla a vůbec netuší co za nimi stojí.
    Vy říkáte že je to vina lidí, že si za to můžou sami, ale to je dost divná logika.
    Není rozdíl v tom jestli velíte armádě, koučujete fotbalový tým, nebo řídíte stát, vždycky jste za úspěch/neúspěch odpovědný vy jako velitel a musíte přizpůsobit svoje velení tomu s jakým materiálem pracujete.
    Jenže vlády se chovají jako generál, kterému když utíkají jednotky z prohraného boje, tak jim přiváže železnou kouli na nohu a pak se diví, že vojáci dezertují.
    Vy se divíte, že lidé rezignují na opatření, na ta opatření, která se mění jako schody v Bradavicích a zřejmě je tahá papoušek z klobouku, když jsou možné takové blbosti, jako třeba obchody otevřené do devítí a zákaz vycházení od devítí….
    Kdyby to bylo jen o pár takových nepříjemnostech, ale ono to likviduje živnosti a psychiku lidí a je to pořád dokola.
    Fakt je to asi skvělej pocit, když přijdete o práci nebo živnost kvůli tomu, aby pak zase rozvolnili a hurá do třetí vlny!
    A kvůli čemu? Aby pak vlezl do Mhádéčka a stejně to chytil? Myslíte že pomůže zavřít obchůdek na rohu aby Franta musel vlézt do autobusu a jet si koupit slipy do narvanýho supráče?
    Nebo že někomu pomůže celej den dejchat vydejchanej vzduch z roušky a ničit si plíce, když každej druhej uchrchlanej důchodce má roušku ze starý plíny?
    A pak se ještě budou škrtit o kompenzace a otáčet každou korunu, než něco někomu zaplatí.
    Hlavně že mají peníze na vakcínu za miliony, které u tohoto rychle mutujícího viru bude fungovat tak půl roku a pak bude potřeba nová jako u vakcíny proti chřipce.
    Navíc bez vysoké proočkovanosti to budou jen vyhozený prachy a covid tu bude řádit dál, stejně jako ta chřipka.
    Takže nakonec umřeme nejen s covidem ale i s holou prdelí…..

    Reagovat
 • 9 prosince, 2020 (5:04 pm)
  Trvalý odkaz

  Zkorumpovaná, česká žumpa má z Pirátů oprávněný strach. Dobře jí tak!
  youtu.be/QDZIQ4jbvEo

  Reagovat
 • 9 prosince, 2020 (5:05 pm)
  Trvalý odkaz

  Zkorumpovaná, česká žumpa má z Pirátů oprávněný strach. Dobře jí tak!
  youtu.be/QDZIQ4jbvEo

  Reagovat
 • 10 prosince, 2020 (12:15 pm)
  Trvalý odkaz

  Ti mistři z ANO dnes opravili výdej piva do PET láhví tak, že si nedáte v hospodě ani čaj. Máme fakt dobrou vládu……

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.