Koronavirus byl potvrzen v Německu

Zdroj: Pixabay.com

Koronavirus, jenž má podle odborníků potenciál pandemie, se pomalu přibližuje k hranicím České republiky. První případ nákazy už potvrdily německé úřady. Možnost dalšího šíření je ale naštěstí poměrně nízká, mužův stav je navíc stabilizovaný. V Číně mezitím stoupl počet obětí na 106.

Izolace nakaženého nedaleko Mnichova

Podezření na ničivý koronavirus se objevilo na území Rakouska, Slovenska a dokonce i České republiky. V žádném ze zmíněných států se ovšem nejhorší obavy nepotvrdily (alespoň prozatím). Německo takové štěstí bohužel nemá.

Tamní lékaři nemoc diagnostikovali u muže z Bavorska, kterého izolovali třicet kilometrů od Mnichova. Zatím není jasné, jak a kde se vlastně nakazil. Úřady aktuálně hledají osoby, které s infikovaným přišly v posledních dnech do styku. Riziko šíření nákazy však není podle odborníků nikterak velké.

Počet obětí v Číně i nadále stoupá

Mimo území Číny byla dosud potvrzena více než padesátka nakažených. V zemi, odkud koronavirus pochází, se počet infikovaných osob vyhoupl minimálně na 4 500, z toho 106 nákaze podlehlo. První oběť potvrzuje i hlavní město Peking.

Zdroj: DW

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.