Fotbal se může vrátit, připustil Adam Vojtěch

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zatímco ostatní sportovní soutěže v zemi už to dávno zabalily, představitelé fotbalové Fortuna ligy stále doufali v zázrak. Nyní se zdá, že jim trpělivost možná přinese zasloužené ovoce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na pondělní tiskové konferenci připustil, že by se sezóna mohla znovu rozběhnout dokonce ještě o něco dříve, než bylo původně plánováno.

Počet osob hraje zásadní roli

Současný vládní harmonogram na uvolňování restrikcí počítá s opětovným spuštěním sportovních zápasů za přítomnosti maximálně padesáti osob od 8. června. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na pondělní tiskové konferenci nicméně připustil, že ve hře je i jejich dřívější návrat, pokud dojde ke shodě mezi politiky, epidemiology a Ligovou fotbalovou asociací.

Fortuna liga je momentálně poslední velkou soutěží, která by se do léta ještě mohla stihnout vrátit. Ostatní už naděje vzdaly a vítěze vyhlásily „od stolu“ podle dosavadních výsledků. Otázkou ovšem zůstává, jestli se jednotlivá fotbalová klání vejdou do povoleného limitu zúčastněných osob.

Samozřejmě je jasné, že diváci budou moci zápasy sledovat jen z pohodlí svých domovů u televizních obrazovek. Zástupci LFA však již dříve pronesli, že k uspořádání fotbalového zápasu potřebují minimálně 100 lidí na stadionu. I to se ovšem v následujících dnech stane předmětem diskuze.

Bezpečnostní opatření po vzoru Anglie snad nehrozí

Dále také není jasné, jestli se česká vláda vydá stejnou cestou jako Velká Británie, která připustila nastartování fotbalových soutěží jen za předpokladu, že budou hráči a realizační týmy po čas zápasového maratonu v izolaci od ostatních. To by totiž majitelům klubů z hlediska vynaložených nákladů příliš nepomohlo a výhodnějším řešením by tedy bylo ligu definitivně ukončit.

Necháme se překvapit, s čím družina Andreje Babiše nakonec vyrukuje. Jaký názor zastáváte vy? Napište nám jej (slušnou formou) do komentářů.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.