Drsná válka Michálka a Kalouska

“Jakub Michálek” by pirati.cz is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

V opozici to vře. Šéf Pirátů Jakub Michálek v rozhovoru pro Aktuálně.cz řekl, že TOP 09 by měla jako nejslabší subjekt v Poslanecké sněmovně zcela zaniknout a přenechat tak pro boj s Andrejem Babišem místo silnějším stranám. Konkrétně Miroslava Kalouska prý většina lidí považuje za nedůvěryhodného politika a proto by se měl stáhnout do ústraní. Hádka Michálka s Kalouskem pokračovala ve Sněmovně.

První úder zasadil Miroslav Kalousek

V jednom z dřívějších článků jsme vás informovali, že politický matador Miroslav Kalousek na Twitteru kritizoval vulgární vyjadřování členů Pirátské strany. Do kauzy byl mimo jiné zapletený Jakub Michálek, jehož spolustaníci označili za despotického vládce. Zhruba po dvou měsících přišla odveta.

Šéf Pirátů Jakub Michálek v rozhovoru pro zpravodajský server Aktuálně.cz pronesl, že by TOP 09 měla zaniknout a přenechat své místo silnějším subjektům, které mají s ohledem na preference mnohem větší šance porazit v příštích volbách Andreje Babiše.

Proti tomuto výroku se silně ohradila Markéta Pekarová – Adamová, čerstvě zvolená předsedkyně TOP 09, i zakladatel strany Miroslav Kalousek.

Hádka eskalovala ve Sněmovně

Spor mezi Piráty a TOP 09 se z mediálního prostoru a sociálních sítí přesunul do Poslanecké sněmovny. Tam Jakub Michálek novinářům sdělil, že osoba Miroslava Kalouska blokuje práci opozice. Až 78 % voličů mu totiž nevěří a stejně tak ani lidem, kterými je obklopený. Kvůli tomu by se prý měl vzdát všech svých funkcí a odejít do ústraní.

Miroslav Kalousek se nenechal slovy Michálka vyvést z míry. Poslal mu vzkaz, ať řeší výhradně sebe a fungování Pirátů.

Zdroj: Aktuálně.cz

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.