Blatníček to zařídí. Babišovo přeřeknutí pobavilo poslance i sociální sítě

Přestože napětí uvnitř Poslanecké sněmovny by se během čtvrtečního odpoledne dalo krájet, atmosféru v jeden moment částečně rozvolnilo úsměvné přeřeknutí premiéra. Andrej Babiš při jedné z interpelací omylem spojil dva členy současné vlády do jednoho superministra. Osoba jménem “Blatníček”, která vznikla vcelku logickým sjednocením Karla Havlíčka a Jana Blatného, prý bedlivě dohlíží na dostavbu Dukovan. Ta se navzdory přetrvávající koronavirové krizi stala palčivým tématem posledních dní. Horní komora kvůli obavám o bezpečnost České republiky dokonce dlouhodobě požaduje, aby do tendru nebyly přizvány firmy z Ruska a Číny, které považuje za závažné bezpečnostní riziko.

Dostavba Dukovan se stala horkým tématem čtvrtečního dne

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky se sešla při pravidelných čtvrtečních interpelacích. Důležitým tematickým okruhem se stala především dostavba Jaderné elektrárny Dukovany, jíž současně řešil také Senát. Horní komora se velmi obává bezpečnostních rizik, které vyplývají z případného zapojení ruských a čínských firem. Vládu proto otevřeně vyzvala k jejich preventivnímu vyřazení ze soutěže. Právě přetrvávající nejasnosti geopolitického charakteru v reakci na interpelaci Jana Lipavského (Piráti) přiznal také premiér Andrej Babiš.

„Byla připravena poptávková dokumentace k výběrovému řízení, která je v těchto dnech finalizována. V podstatě poslední věcí, kterou zbývá dořešit, je zapracování základních bezpečnostních požadavků státu do poptávkové dokumentace na výběrové řízení na dodavatele nového jaderného zdroje, konkrétně se jedná o otázku, které uchazeče pro účast v tendru oslovíme,“ vysvětlil úvodem současný předseda vlády.

Úsměvná momentka z Poslanecké sněmovny nezůstala bez povšimnutí

Málokdy se v posledních měsících stává, aby interpelace poskytly hromadný důvod ke smíchu. Během včerejšího odpoledne nicméně opravdu pobavilo úsměvné přeřeknutí Andreje Babiše, který omylem přejmenoval svého nejvytíženějšího ministra Karla Havlíčka na ‘Blatníčka’. Koutky v té chvíli cukaly nejednomu poslanci. „Tato věc byla diskutována minulou středu na stálém výboru, kde byl přítomen zástupce vaší strany pan poslanec Třešňák. Pan ministr Blatníček (pozn. premiér se okamžitě opravil) představil čtyři varianty. Shodli jsme se se zástupci opozice, že tato otázka je nanejvýš důležitá, také citlivá, a proto je třeba ji probrat na setkání předsedů politických stran a hnutí zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.“

Humorné reakce veřejnosti na sebe pochopitelně nenechaly dlouho čekat. „Je to skutečně jenom přeřek?“ ptal se prostřednictvím sociální sítě Twitter například známý český novinář, reportér a zároveň moderátor Michal Kubal. A rozhodně nebyl jediný, kdo zveřejnil povedený komentář. Přesvědčit se ostatně můžete sami.David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

10 komentářů: „Blatníček to zařídí. Babišovo přeřeknutí pobavilo poslance i sociální sítě

 • 18 prosince, 2020 (11:20 am)
  Trvalý odkaz

  To už snad ani není možné. Z přeřeknutí jste udělali celonárodní zábavu, jakoby se vám to nikdy nepřihodilo. Ale vše co se hodí proti Babišovi, jednoduše zneužijete. Jsme ubohý národ, však taky to uboze dopadne.

  Reagovat
  • 18 prosince, 2020 (11:59 am)
   Trvalý odkaz

   Vám když někdo místo jména řekne, že jste blb, tak to jistě berete jako přeřeknutí. Bureš Blatného tímto zesměšňuje a ukazuje jak na něho pohlíží, snižuje jeho vážnost ( i když žádnou nemá, podle toho jak se uvedl a prezentuje ) Přeřek je říct holínky, místo hodinky.

   Reagovat
 • 18 prosince, 2020 (11:31 am)
  Trvalý odkaz

  Jen je opět vidět, že Blatný je další užitečný idiot. Bureš nikoho jiného nebere. Neúspěchy se musí na někoho hodit. Jedno bych rád ale věděl. Co je za tím, že Blatný popřel své podpisy proti Burešovi. Prachy, zastrašování, pozice, nebo je tak hloupí a naivní, s myšlenkou že něco zmůže.

  Reagovat
  • 18 prosince, 2020 (3:00 pm)
   Trvalý odkaz

   Je tak hloupí a naivní , ale o 1000% méně než vy .

   Reagovat
 • 18 prosince, 2020 (12:54 pm)
  Trvalý odkaz

  blb zůstane blbem i bez přeřeknutí

  Reagovat
 • 18 prosince, 2020 (2:56 pm)
  Trvalý odkaz

  No to je hrozné Babiš se přeřekl , opozice nechápe jak takový člověk může být premiérem “

  Reagovat
  • 18 prosince, 2020 (3:29 pm)
   Trvalý odkaz

   Vám když někdo místo jména řekne, že jste blb, tak to jistě berete jako přeřeknutí na 1000%. Bureš Blatného tímto zesměšňuje a ukazuje jak na něho pohlíží, snižuje jeho vážnost ( i když žádnou nemá, podle toho jak se uvedl a prezentuje ) Přeřek je říct holínky, místo hodinky.

   Reagovat
 • 18 prosince, 2020 (8:44 pm)
  Trvalý odkaz

  nevím, čím to, ale já se nebavím. Od premiéra bych čekala zcela jiný projev než jaký z něj padá poslední dny.

  Reagovat
 • 19 prosince, 2020 (9:07 pm)
  Trvalý odkaz

  Třeba je to předzvěst dalšího slučování super ministerstev…tak máme spojené průmysl s obchodem a dopravou a teď připojíme zdravotnictví…Havlíček, Kremlík, Blatný….z toho nám samozřejmě vyjde Blatníček (ale spíš malý Kreml čili Kremlíček)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.