Podle George R. R. Martina si Hra o trůny zasloužila víc

“George R. R. Martin” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Jedna velká éra skončila a mnoha televizním fanouškům po ní zůstali jen oči pro pláč. Extrémně oblíbený seriál Hra o trůny vysílaný stanicí HBO došel po osmi sériích a stejném počtu let svému konci a navzdory velkým očekáváním se závěrečná řada dočkala poměrně ostré kritiky. Autor knižní předlohy George R. R. Martin nedávno vyjádřil své politování nad tím, že tvůrci seriál ukončili příliš brzy a ochudili tak diváky o smysluplnější tečku za příběhem.

Hra o trůny si zasloužila až 13 sérií

Důvodů, proč se poslední řada seriálu Game of Thrones fanouškům znelíbila, je hned několik. Martinovi, který práci na rozsáhlé knižní předloze zasvětil celý život (a na jejím zakončení stále pracuje), to samozřejmě není nijak zvlášť příjemné. Podle spisovatele byla vlna nevole způsobena zejména tím, že tvůrci příběh uťali zbytečně brzy.

Autorovi se příčí hollywoodské trendy

George R. R. Martina také mrzí, že Hollywood přetváří cizí příběhy podle toho, jak se která postava na televizních obrazovkách uchytí. Pokud se kupříkladu jedná o postavu vedlejší, může se v krátkém horizontu vypracovat až k úloze hlavní, ačkoli v knize tolik prostoru zdaleka nedostala. To je bohužel smutným faktem, pod který se také podepisujeme.

Ačkoli si spisovatel pro své postavy určitě vysnil jiný konec, fanoušci televizního seriálu se s tím, který jim byl naservírován, budou muset smířit. A ani rozsáhlé petice za přetočení polední řady na to nic nezmění.

Zdroj: Vanityfair.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.