Pán prstenů bude nejnákladnějším seriálem v historii

“The One Ring” by ahisgett is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Není žádným tajemstvím, že Amazon hodlá v brzké době oživit příběhy Středozemí z pera uctívaného autora knižní předlohy J. R. R. Tolkiena. Očekávaný seriál bude natáčen na Novém Zélandu a už teď je jasné, že půjde o nejdražší televizní projekt všech dob. Má také nemalé ambice. Hodlá zaplnit trhlinu, která vznikla po poslední sérii veleúspěšné Hry o trůny. Podaří se mu naplnit předpoklady?

Na první klapku se stále čeká

Projekt takových rozměrů, jakým je seriál ze světa Pána prstenů, samozřejmě vyžaduje především důkladně přípravy. Poměrně dlouho dobu se přemítalo, která lokace by měla štábu poskytnout útočiště. Rozhodovalo se mezi Skotskem a Novým Zélandem. Nakonec vyhrál ostrov v Tichomoří, kde se v minulosti natáčela taktéž velice oblíbená filmová trilogie. Ta celosvětově utržila více než tři miliardy dolarů a posbírala 17 Oscarů.

Amazon získal jen omezená práva

Správce pozůstalosti po J. R. R. Tolkienovi úzce spolupracuje s Amazonem a dle časopisu Hollywood Reporter mu poskytl licenci na příběh zasazený do druhého věku. Amazon tak nemůže nakládat s předlohou dle libosti, ale je omezen pouze určitým obdobím, z něhož nesmí vybočovat.

Známé postavy z filmové trilogie Pána Prstenů či pozdějšího Hobita tedy neuvidíme. I tak ovšem musela stanice zaplatit nemalou částku, která byla podle zákulisních zdrojů vyčíslena na čtvrt miliardy korun.

Zdroj: The Guardian

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.