Green Lantern dostane seriál, nejdražší v historii DC

“Ryan Reynolds” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

V roce 2011 vznikl vůbec první film, který divákům představil část hrdinů a padouchů z rozsáhlého světa Green Lantern. Ten však bohužel nedokázal naplnit potenciál a stal se jedním z největších komiksových propadáků v historii. Nyní si však jeho tvůrci hodlají napravit reputaci v nově chystaném seriálu televizní stanice HBO, na který byla vynaložena opravdu štědrá porce finančních prostředků. Ryan Reynolds se do hlavní role pochopitelně nevrátí.

Green Lantern zůstal daleko za očekáváním

V DC Comics se snažili nastartovat vlastní filmový vesmír souběžně s Marvelem, jehož Iron Man v roce 2008 rozjel naprostou mánii. Los padl na vesmírnou „policejní organizaci“ Green Lantern, která skýtala opravdu bohatou škálu možností. Hlavní role Hala Jordana se ujal oblíbený herec Ryan Reynolds a příběh zpracoval scenárista, režisér a producent Greg Berlanti.

Rok 2011 měl být pro DC Comics zlomový. A skutečně se tak stalo. Na snímek Green Lantern se snášela obrovská záplava kritiky. K dnešnímu dni má kupříkladu na portálu ČSFD hodnocení 57%, což z něj dělá jeden z nejhorších komiksových filmů vůbec. I proto se ostatně studio nakonec rozhodlo uložit projekt na propojený superhrdinský vesmír na dlouhé roky k ledu.

Seriál Green Lantern má být velkolepou podívanou

Po sedmi letech se Greg Berlanti vrací na místo činu. Během této doby z tvůrčího hlediska poměrně vyspěl. Podílel se totiž na stvoření Arrowverse, jenž na stanici CW boří žebříčky sledovanosti. V současné době spolupracuje se stanicí HBO, která chystá streamovací službu HBO Max. A právě tamní prostředí se stane domovem nového seriálu ze světa Green Lantern.

Greg Berlanti byl co se týče podávání informací poněkud strohý. Zatím tedy nevíme, jaké postavy se v seriálu objeví. Otazníky visí také nad hereckým obsazením. Jisté je snad jenom to, že Ryan Reynolds se v hlavní roli nevrátí. Kdy bude zahájeno natáčení také dosud nebylo oznámeno, stejně jako datum premiéry prvního dílu. My se ale už dnes nemůžeme dočkat. Co vy?

Zdroj: Forbes.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.