Fanoušci seriálů smutní! Sledování zadarmo pro ně skončilo

Zdroj: Pixabay.com

Věc, která dlouho visela ve vzduchu, se bohužel stala skutečností. Nelegální streamovací servery po celém světě kolabují, což samozřejmě postihlo i Českou republiku. Populární webový portál Topseriály.to byl oficiálně zrušen. Tato stránka umožňovala fanouškům bezplatné sledování seriálů díky pirátským přehrávačům Verystream, Openload, Streamango a Rapidvideo.

Co Topserialy.to znamenaly pro fanoušky?

Webová stránka Topserialy.to patřila k nejnavštěvovanějším místům na českém a slovenském internetu. Každý den si na známou adresu plnou nelegálně získaných seriálů našlo cestu více než půl milionu lidí. Majitelé portálu z těchto ohromných čísel za pomoci reklamy bezesporu značně těžili.

Na internetu se podobných pirátských stránek nachází celá řada. V čem tedy Topserialy.to vynikaly na konkurencí? V prvé řadě opravdu velmi rychlou implementací nových dílů, někdy dokonce jen pár hodin po oficiální premiéře v zahraničí. Načítání streamů bylo rovněž velmi rychlé a server se efektivně bránil nevynuceným chybám v podobě totálních kolapsů.

V minulosti jsme byli svědky také vskutku kuriózních situací. Když například televizní stanice HBO čelila napadení hackerů, na webu Topserialy.to se s předstihem několika dnů objevily zbrusu nové díly seriálu Hra o trůny ještě před jejich plánovaným uvedením. To samozřejmě vypovídá o dovednostech internetových pirátů, nicméně také dokazuje naprostou neschopnost těch, jimž jsou díla ve velkém “kradena”.

Doba internetového pirátství je zřejmě za námi. Co bude následovat?

Za pádem oblíbených webů stojí skupina The Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), která dlouhodobě bojuje proti internetovému pirátství a šíření nelegálního obsahu na internetu. Chrání tak nejen tvůrce seriálů, ale také samotné spotřebitele, kteří byli dle jejích představitelů po celé roky klamáni.

V tomto sdružení najdeme celosvětově proslulé společnosti jako kupříkladu The Walt Disney Company, HBO, Amazon, Sony, Netflix, Warner Bros, Discovery, FOX, LIONSGATE a mnoho dalších velikánů.

Zrušení Topseriály.to dokazuje, že snaha ACE nakonec nevyšla vniveč a v dílčím boji zvítězila. Otázkou ale zůstává, jestli streamovací servery Verystream, Openload, Streamango a Rapidvideo v brzké době nenahradí nový hráč, jemuž se podaří obejít systém ještě efektivněji.

Zdroj: Deadline

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.