Slunečná u diváků úspěch nesklidila

Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V sobotu se na televizních obrazovkách poprvé objevil hvězdně obsazený seriál Slunečná, jenž má v následujících měsících nahradit oblíbené Krejzovi. Podle prvních reakcí se ovšem zdá, že stejné míry popularity nedosáhne.

Slunečná pracuje s pohádkovými prvky

Seriál Slunečná z dílen TV Prima si zcela očividně pohrává s odkazem na notoricky známou Popelku vsazenou do moderního kabátu. Eva Burešová, představitelka hlavní role, se vypořádává se ztrátou milovaného otce, vypočítavou sestrou a lakotným okolím, které se ji vehementně snaží připravit o nepříliš prosperující statek už v den smutečního obřadu.

Do toho všeho vstupuje mladý a zdánlivě bezcitný magnát s tváří Marka Lambory, který se snaží získat “popelčino” srdce, byť zatím tak činí pouze kvůli sázce s prominentními kamarády. Že vám tento popis přijde povědomý? Jistě, seriál pracuje se zažitými klišé, která ovšem dohromady překvapivě fungují.

Dějové linky jednotlivých postav vás do sedačky sice přímo nezarazí, nudit se ale ani tak rozhodně nebudete. Vtipných momentů bylo v pilotním díle jako šafránu, vzhledem k premise to však mohl očekávat jen málokdo. Seriál bude mít navíc dosti příležitostí si v tomto směru napravit reputaci.

Proč to srovnávání se seriálem Krejzovi?

Diváci na sociálních sítích Slunečnou poměrně ostře kritizovali s tím, že by raději uvítali návrat starých a osvědčených postav ze seriálu Krejzovi. Ty bych si troufl přirovnat ke konkurenční Ulici s o něco kvalitnějším obsahem – ze sledování si v podstatě nic neodnese, nicméně se alespoň jednou nebo dvakrát za hodinu zasmějete.

Vzhledem k tomu proto vyvstává otázka, zda-li neúspěch prvního dílu Slunečné skutečně tkví v nekvalitní práci televizního štábu a scénáristů, nebo veřejnost prostě jen nedokáže ocenit náročnější téma propletené intrikami, hádkami a rodinnými neshody.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

7 komentářů: „Slunečná u diváků úspěch nesklidila

 • 5 listopadu, 2020 (8:28 pm)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, seriál” Slunečná” už upadá. Je vidět, že docházi invence a začiná stupidita.
  Myslim si, že když se děj dostává do absurdit je lepši serial ukončit.
  Děkuji za pochopeni a toto jsem napsla i za svoje přátele, ktéři maji stejný názor.
  Štajerová Dagmer

  Reagovat
 • 5 listopadu, 2020 (9:53 pm)
  Trvalý odkaz

  Nechápu tvůrce seriálu,začátek byl slibný,ale další děj se velmi rozchází z normálním projevem dnešních mladých lidí. Nejhorší úlohu má Týna, věčně spruzelá, pracovitá a zodpovědná tak, že by si zasloužila spíš svatozář než Janka. Julču bych poslala na odtučňovací kúru, protože obzvlášť v šatech nevěsty byla směšná, lituji herce , který hraje jejího partnera.
  D.Kopřivová

  Reagovat
 • 11 listopadu, 2020 (8:28 pm)
  Trvalý odkaz

  Týna by se měla konečně rozhodnout, přestat dělat drahoty a z chlapů blbce a nebyt pořád naštvaná a kyselá. Hlavně by se měla přestat urážet. Už přestává být zajímavá.

  Reagovat
 • 23 listopadu, 2020 (2:09 pm)
  Trvalý odkaz

  proč se stále srovnává s ordinací na nově ta září 15 let ale na tohle se nedá koukat je to na usnutí a k ničemu

  Reagovat
 • 24 listopadu, 2020 (8:41 pm)
  Trvalý odkaz

  Dnes mě dostal hezoun, co vlezl do ůdajně 8.metrové studny a použil složený hliníkový žebřík, kdy dosáhne do tří metrů. Ale nemohu to nahlas komentovat, manželka by mě dala.

  Reagovat
 • 27 listopadu, 2020 (5:26 pm)
  Trvalý odkaz

  Slunečnou jsem pojala, jako pohádku pro dospělé, kdy je třeba občas přivřít oči. To, že se z hlavní hrdinky začala tvořit neskutečná slepice, jsem stále doufala, že se to napraví, ovšem 64 a 65 díl byl už přespříliš. Scénka odehrávající se v kuchyni u starostů, kdy drbny sedí u stolu s časopisem v ruce popisující životní situaci rodiny Linhartů a jejich přiblblé komentáře, už na mojí povahu, byla opravdu velice silné káva. Divím se hercům, že na tuto hru přistoupili. Lituji peněz, co jsem za to už vyhodila. Mají snad některé scénky z celého seriálu, deklarovat ubohost našeho národa? Děs běs…to jsem opravdu nečekala.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.