Recenze: Čarovný kamínek zklamal na plné čáře

Zdroj: Pixabay.com

To nejhorší nakonec. Poslední nová pohádka letošní nabídky ČT1 zanechala v ústech diváků hořkou pachuť. Čarovný kamínek lidé nemilosrdně cupují na kousky a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Tohle koprodukční dílo už rozhodně podruhé vidět nechcete.

Česká televize si na závěr zkazila reputaci

Česká televize vstoupila do boje o diváckou přízeň pohádkou Princezna a půl království, pokračovala snímkem Čertí brko a letošní snažení završila počinem Čarovný kamínek. Zatímco v první dvou případech odvedla v podstatě dobrou práci (alespoň co se prvotních ohlasů týče), do třetice všeho “dobrého” už tak šťastnou ruku bohužel neměla.

Pohádka Čarovný kamínek pojednává o zlém hraběti, který se rozhodl vykácet let. Ano, přesně tahle šílenost je hlavní premisou čtyřiaosmdesáti minutového filmu, z jehož dialogů a trapných pokusů o vtip vás budou bolet oči i uši. Chvílemi dokonce budete soucítit s herci a červenat se za ně, že takovému projektu vůbec propůjčili své známé tváře.

Čarovný kamínek ve vás nevzbudí žádné emoce, dokonce v průběhu děje ztrácí punc pohádkovosti. Pokud se dá o uceleném a srozumitelném příběhu vůbec hovořit. Zbytečné množství postav, zbytečné množství slavných jmen, zbytečně silný apel na ekologické smýšlení… zbytečný film, který už nikdy nepotřebujeme znovu vidět.

Čarovný kamínek hodnocení – 15 %

Pohádka, Slovensko / Česko, 2019, 84 min

Režie: Kristína Herczegová
Scénář: Naďa Jurkemik
Kamera: Laco Janošťák
Hrají: Anna Javorková, Milan Bahúl, Jakub Jablonský, Daniel Žulčák, Jakub Rybárik, Ady Hajdu, Zuzana Bydžovská, Adela Mojžišová, Pavel Kříž, Ivana Wojtylová

PS: Oněch 15 % dáváme snad jen za krásné prostředí, v němž se film natáčel.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.