Požár v zoo údajně způsobil lampion štěstí

Zdroj: Pixabay.com

Požár v zoo v německém Krefeldu, k němuž došlo během noci na středu, si vyžádal životy třiceti zvířat. Podle zahraničních médií se mezi mrtvými primáty nacházejí také zástupci kriticky ohrožených druhů. Škody na pavilonu opic jsou naprosto fatální. Údajně je má na svědomí lampion štěstí.

Na vině mohou být silvestrovské oslavy

Plameny zachvátily v noci na středu pavilon opic v krefeldské zoo a když na místo nehody přispěchaly záchranné jednotky, bylo jasné, že už pranic nezmůžou. Oheň se totiž rozšířil po celém areálu budovy. Hlavním cílem hasičů tedy bylo zlikvidovat požár a zabránit jeho přenosu na přilehlý pavilon klokanů. To se nakonec podařilo.

Drtivá většina zvířat, která se během požáru nacházela v pavilonu opic, nepřežila. Konkrétně se jedná o dvě gorily nížinné, šimpanzi, orangutany, ale také okřídlené kalony, ptáky či další zástupce blíže nespecifikovaných druhů primátů.

Kapka naděje uprostřed plamenů

Požár v zoo navzdory úvodním předpokladům přežila dvojice šimpanzů – sameček Limbo a samička Bally, která se po čas děsivé události schovala v zázemí pavilonu. Hasiči si jich všimli až bezprostředně po zásahu, jako zázrakem vyvázli pouze s lehkými popáleninami.

Požár má zřejmě na svědomí lampion štěstí

Případem požáru v zoo se nyní zabývá speciální policejní tým, který předpokládá, že má tragédii na svědomí lampion štěstí. Několik očitých svědků totiž uvedlo, že se nad pavilonem opic pár minut před vznikem plamenů tyto objekty vznášely. Policie nabádá původce oněch lucerniček, aby se co nejdříve přihlásili.

Vypouštění lampionů štěstí je oblíbenou tradicí, která se postupem času celosvětově rozšířila z Číny. Jedná se však o velmi nebezpečnou zábavu, hořící svíčka je častou příčinou požárů. V některých spolkových zemí Německa jsou lampiony štěstí dokonce zakázány.

Zdroj: Time

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.