Pieta pro Gotta přilákala davy ze všech koutů světa

“File:Karel Gott Praha 2018.jpg” by David Sedlecký is licensed under CC BY-SA 4.0 
Zdroj: Wikipedia.org

Česká republika i několik dalších okolních států se dnes loučí se zpěvákem Karlem Gottem. Rakev mnohonásobného slavíka umístěná na pražském Žofíně přilákala obrovské množství truchlících, kteří chtějí vzdát svému idolu poslední hold. Kvůli pietnímu aktu hlavní město uzavřelo Masarykovo nábřeží. Několikakilometrová fronta táhnoucí se Prahou jasně dokazuje, co pro nás všechny Mistr znamenal.

Organizátoři tipují, že s Gottem se stihnou rozloučit desítky tisíc lidí

Trasa metra B je od brzkých ranních hodin přeplněna lidmi, kteří míří dát sbohem Karlu Gottovi na Slovanský ostrov. Někteří účastníci smuteční akce čekali na Žofíně dokonce už od včerejška, aby Mistrovi mohli položit kytici k rakvi mezi prvními.

Podle organizátorů se dnes u katafalku vystřídá zhruba 50 tisíc lidí a každý dostane prostor v délce deseti vteřin. Proto zatím fronty postupují poměrně rychle. I tak se ovšem davy lidí táhnou až na Smíchov.

Loučení doprovází Gottovi písně

Velkým sálem v Žofíně se rozléhají Gottovi nejslavnější písně, které byly vzhledem k charakteru akce zúženy jen na ty pomalejší. Dojemná atmosféra se samozřejmě podepisuje na psychice zúčastněných, jimž sem tam ukápne slza. Není se čemu divit. Odešel morální vzor mnoha generací, jehož už zřejmě nikdo nedokáže nahradit…

Zdroj: MDR.de

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.