Recenze: Josef Vojtek na plzeňském koncertu překvapil milým gestem

Autor: Indrek Galetin – http://nagi.ee/photos/sAgApO/818781/in-set/16886/, Nagi BY SA,
Zdroj: Wikipedia.org

Hudební těleso Kabát působí na české scéně již dlouhých 30 let a za tu dobu si stihlo získat srdce velké množství posluchačů po celé republice. V rámci právě probíhající šňůry “Po čertech velký turné” zavítala kapela do západočeského ráje všech milovníků zlatavého moku, kde se po boku frontmana Josefa Vojtka objevil také Jakub Moulis, jehož rocker vedl v talentové soutěžní TV NOVA Hlas Československa. Mladík z pódia dokonce neodešel s prázdnou.

Koncert pod širým nebem přilákal tisíce návštěvníků

Skupina Kabát se netají tím, že do Plzně se velice ráda vrací. Vždy na ně totiž čeká naprosto skvělá atmosféra a ani v případě letošního koncertu tomu nebylo jinak. Do lochotínského amfiteátru v blízkosti plzeňské zoo si našlo cestu před 17 000 příznivců rockové muziky, kteří s kapelou oslavili narozeniny opravdu ve velkém stylu.

Zazněla většina nestárnoucích hitů v čele s peckami jako je Šaman, V pekle sudy válej, Pohoda či Burlaci. Samozřejmostí pak byly také šlehající plameny během písní Go satane Go a Dole v dole. Kabát zkrátka předvedl to, na co jsou u něj fanoušci po celou dobu jeho existence zvyklí a kvůli čemu mu i nadále zůstávají věrní.

Překvapením večera byla přítomnost přeštického mladíka

Téměř v domácím prostředí se pak představil také talentovaný přeštický zpěvák Jakub Moulis, jehož Josef Vojtek vedl coby svého svěřence v divácky oblíbené show Hlas Československa a který došel až do samotného finále. Se svým mentorem si Moulis zazpíval notoricky známou píseň Colorado a posléze od Vojtka obdržel jednu z výročních kytar, kterých bylo vyrobeno pouhých 20 kusů. Ta jeho nese pořadové číslo 17.

Mladému zpěvákovi se tak splnil životní sen, protože mohl vystoupit před zaplněnými tribunami a navíc ještě obdržel cenný dárek, kterému v prvních chvílích nemohl vůbec uvěřit. Komu se to také v jeho věku poštěstí!

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.