Zkrat v tu nejméně vhodnou dobu. Kauza Prymula zbytečně nahrává “antirouškařům”

Ilustrační foto: Pixabay.com

Roman Prymula se středečním “hospodským” jednáním s Jaroslavem Faltýnkem a ředitelem ostravské Fakultní nemocnice zasadil o ještě větší prohloubení občanské nespokojenosti a bohužel také zdravotnické krize, do níž se podle mnoha odborníků nekontrolovatelně řítíme. Popíračům Covidu-19 a všem zapřisáhlým kritikům vládních restrikcí zároveň zbytečně poskytl další ostré náboje, které ve veřejném prostoru nepochybně dopadnou na úrodnou půdu.

Důvěra společnosti inkasovala další tvrdou ránu

Roman Prymula během odpolední tiskové konference rezolutně odmítl porušení jakýchkoli bezpečnostních pravidel a rovněž zpochybnil svou přítomnost v uzavřeném restauračním zařízení, kterým údajně jenom procházel do vyšehradské kapituly. Ponechme stranou fakt, jak neuvěřitelně tato historka na první poslech zní. Ponechme stranou skutečnost, že kapitula o poskytování prostor politikům údajně neměla sebemenší tušení. Každá mediální kauza obdobného charakteru pouze přilévá olej do ohně a v očích široké veřejnosti vyvolává vcelku pochopitelnou nedůvěru vůči vládním restrikcím. Spousta lidí si bohužel řekne, že když bezpečnostní opatření nedodržuje ani člověk, který je sám vyhlašuje, mohou pak beztrestně činit totéž. A to je samozřejmě špatně.

Profesor Prymula, který se stal jakýmsi symbolem boje proti koronaviru, v okamžicích exponenciálního růstu hospitalizovaných zbytečně nahrává takzvaným “antirouškařům”. Skandálu se okamžitě chytil například Roman Šmucler, jehož kontroverzním názorům určité procento lidí naslouchá. „Jsem rád, že si myslí jako já, že s opatrností mohou restaurace běžet. Ve školách by se mohly děti učti, aby nám nevyrůstala generace neschopná práce. Nemocnice nekolabují a třeba se vracet k životu,“ uvedl člověk, jehož oficiální profil na Twitteru leckomu připomíná spíše parodii. Štiplavou reakci si neodpustily ani některé celebrity. Příkladem za všechny budiž Ilona Csáková, která v souvislosti s pandemií obviňuje Billa Gatese a na pozici ministryně zdravotnictví by prý uvítala Soňu Pekovou.

Prymulův pád není důvodem k bujarým oslavám

Odvolání Romana Prymuly je logickým a naprosto nevyhnutelným vyústěním krizové situace. Pokud Andrej Babiš couvne, ztratí i poslední zbytky důvěry, kterou k němu veřejnost chová. Nabízí se ale otázka, kdo po uznávaném epidemiologovi převezme otěže. „Jako jasně, měl svoje mouchy, ale furt to byl epidemiolog. Čeká nás něco lepšího? Nemyslím si, pokud tedy nevyberou nějakého nadstranického odborníka, kdo rozumí exponenciále a kdo by měl autoritu usměrnit Babiše. Případný odchod Prymuly bych tedy úplně neslavil,“ uvedl například datový vědec Petr Ludwig, který se problematikou koronaviru zabývá dlouhodobě a společně s dalšími odborníky varuje před blížícím se kolapsem zdravotnictví. Podtrženo, sečteno, čekají nás opravdu nelehké dny a týdny.

Jako jasně, měl svoje mouchy, ale furt to byl epidemiolog. Čeká nás něco lepšího? Nemyslím si, pokud tedy nevyberou…

Zveřejnil(a) Petr Ludwig dne Pátek 23. října 2020

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

6 komentářů: „Zkrat v tu nejméně vhodnou dobu. Kauza Prymula zbytečně nahrává “antirouškařům”

 • 23 října, 2020 (6:47 pm)
  Trvalý odkaz

  Je to totální ma..r,ten b.b nařídí něco,sám to neplní,co jsme to za rezervaci? Roušky půjdou do popelnice klidně at mě chytí poliši,nebo kdokoli jinej/např.v obchodě/pošlu je do …… Jinak zítra máme v hospodě otevřeno až do rána,kdo má zájem stavte se adresa: Hotel u hradu Kost,/u Sobotky,okr.Jičín/ pro ty vzdálenější,ubytování zajištěno!!! Hlavně co nejvíc,program až do rána = všichni výtáni!!!!! Zákaz roušek!!

  Reagovat
  • 23 října, 2020 (8:21 pm)
   Trvalý odkaz

   Upřímně doufám, že to míníte pouze jako recesi. Čert teď vezmi pokutu, rebelantstvím obdobného charakteru jen zbytečně ohrožujete zdraví své a svých blízkých. Bezpečnostní opatření přece primárně nedodržujete kvůli nějakému Prymulovi… 🙂

   Reagovat
 • 23 října, 2020 (8:25 pm)
  Trvalý odkaz

  Již v minulosti bylo oblíbené rčení, že je každý nahraditelný. Zkušenost kterou jsem v životě udělal, mi napověděla dodatek: Jde o to kým a jak to dopadne. Je totiž fakt, že i výpovědi lze dělit na kvalifikované a malicherné. A je také fakt, že Prahou jsem vždy jen projížděl. Tak co já mohu vědět…

  Reagovat
 • 23 října, 2020 (9:01 pm)
  Trvalý odkaz

  Jaká pak recese?Po prvnívlně stoupla rozvodovost o víc jak 200%!!! Lidi si lezou na nervy,nakoupí si pití domu a tam se zlijí na plech přes námitky protějšků.Nyní to bude ještě horší a ti kteří si v parlamentu “chlastaj”denně za pár kaček,klidně si jdou při zákazu,který si sám nařídil”nalejt zobák”=ku…a my nejsme lidi?Doufám,že nezústaneme sami,právníci budou snámi,”polixywyezos!!” to vědí+i úřad=PÁKY NEMAJÍ!!

  Reagovat
  • 23 října, 2020 (9:43 pm)
   Trvalý odkaz

   Budu se opakovat, ale bezpečnostní opatření přeci primárně nedodržujete kvůli osobám z parlamentu, potažmo vlády… 🙂
   Jak říkáte, jsme lidé, takže bychom se tak k sobě navzájem měli chovat – lidsky, ohleduplně.
   Přeji hezký den 🙂

   Reagovat
 • 27 října, 2020 (10:34 am)
  Trvalý odkaz

  „Lidská paměť je krátká. Nicméně alespoň existuje jisté dědictví na vědecké úrovni a mezi odborníky, které doplňuje znalosti, jak by se s těmito epidemiemi mělo zacházet. Hlavním poučením z minulosti by mělo být toto: jakékoli opatření před pandemií, které se zdálo být přehnané, je později považováno za nedostatečné,“

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.