Dosluhující americký prezident Donald Trump čelí festivalu škodolibosti

Velký den nadešel. Nervozita z obou hlavních kandidátu na post nejmocnějšího muže planety ještě během posledních několika dní doslova prýštila. Zatímco se Donald Trump oháněl žalobami, snahou o zastavení sčítání hlasů nebo zpochybňováním průběžných výsledků, Joe Biden dokráčel k vytouženému vítězství. Kontroverzní reprezentant Republikánské strany po čtyřech letech veřejné služby opouští Bílý dům, pročež aktuálně čelí nesmírně škodolibým glosám skrze sociální sítě, které přitom sám hojně využívá jako nástroj dehonestace svých politických protivníků.

Strhující závěr voleb vyhnal příznivce obou táborů do ulic

Vzhledem k důležitosti amerických voleb nebylo žádným překvapením, že emoce z obou hlavních kandidátů a jejich skalních příznivců stříkaly proudem. Zatímco drtivá většina národa napjatě sledovala průběh nelítostného souboje dvou postarších mužů v bezpečí svých domovů, někteří jedinci se nechali strhnout okamžikem a vyrazili do ulic velkých měst. Příznivci Demokratů požadovali kompletní sečtení všech zbývajících hlasů, fanoušci Republikánů zas chtěli na území klíčových států pravý opak. Výsledkem budiž ještě větší prohloubení příkopů mezi oběma stranami a také několik více či méně závažných střetů s policií.

Nyní ale zpět k tomu nejzásadnějšímu. Čtyřiasedmdesátiletý Donald Trump poměrně dlouhou dobu (a navzdory úvodním předpokladům) hájil komfortní náskok. Jeho dominance však postupem času slábla, až se nakonec reinkarnovala v porážku. Dalo se předpokládat, že dosluhující hlava USA neponese negativní výsledky lehce. Svého rivala ostatně dopředu označil za vůbec nejhoršího prezidentského kandidáta v historii země. Oba pánové ještě před otevřením volebních místností naznačili obavy z manipulace a zároveň pohrozili soudem, což se velmi pravděpodobně stane realitou. A jelikož Joe Biden zvítězil, není nutné dodávat, z jaké strany tato iniciativa přijde.

Čest poraženým neplatí, lidé si z Donalda Trumpa veřejně utahují

Přestože Donald Trump prezidentský mandát nakonec neobhájil, konečný výsledek může alespoň částečně považovat za úspěch. Vždyť ještě několik dní zpátky mu renomované zahraniční průzkumy nedávaly ani jediné zrnko naděje, věštily nejdrtivější porážku v dějinách amerických voleb. Stejně jako před čtyřmi lety se však realita diametrálně lišila. Navzdory opravdu vyrovnanému výsledku čelí odcházející státník masivnímu festivalu škodolibosti, který je soustředěn především na sociálních sítích. V nadcházejících řádcích se můžete pobavit souhrnem toho nejlepšího, co nelítostný internet napříč posledními dny vyvrhl.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.