David Koller kritizuje Jaromíra Jágra

Jaromír Jágr
Autor: Lisa Gansky – FlickrIMG_4555, CC BY-SA 2.0,
Zdroj: Flickr.com

VAROVÁNÍ: Tento článek obsahuje názory a osobní pohled autora.

Určitě vám neuniklo, že Jaromír Jágr je již nějakou dobu tváří reklamní kampaně čínské společnosti Huawei, kterou mnoho států na světě obviňuje ze špionáže. Tento fakt se rozhodl zkritizoval slavný český hudebník David Koller. Má ovšem vzhledem ke své minulosti nárok říkat, co je dobré a co nikoli?

Jágr o Koller představují odvrácené strany názorové spektra

Jaromír Jágr aktuálně motivuje televizní diváky prostřednictvím reklamní kampaně čínské společnosti Huawei. To samo o sobě není nic špatného, propagací značek si přivydělává většina slavných osobností. Mnoha lidem ovšem jeho aktivity leží v žaludku, jelikož Huawei označuje mnoho států jako prostředek ke špionáži využívaný čínskou vládou.

Osoba Jaromíra Jágra se dále nelíbí také skalním kritikům prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše, s nimiž je hokejista v pravidelném kontaktu. Zpěvák skupiny Lucie David Koller, jeden z nejhlasitějších oponentů obou vůdců naší země, si proto pustil pusu na špacír. Prostřednictvím Instagramu se Jágra pokusil kritizovat.

David Koller sice křičí, sám má ovšem máslo na hlavě

Politické názory jako takové asi nemůžeme mít Davidu Kollerovi za zlé. Žijeme v demokratické společnosti, kde je svoboda projevu jedním z hlavních pilířů. Co ale mně osobně vadí, že zpěvák poukazuje na chyby ostatních, kterých se sám v minulosti dopouštěl.

Možná víte, že skupina Lucie nedávno vystoupila na narozeninové oslavě českého miliardáře Petra Kellnera. Odměna za koncert byla podle zákulisních zdrojů přinejmenším nadstandardní, ačkoli členové kapely v čele s Davidem Kollerem o její výši zarytě mlčí.

Problém je, že společnost Petra Kellnera vydělává těžké peníze právě v Číně, kterou David Koller tak moc pohrdá. Nemá tedy právo vyčítat Jágrovi spolupráci s Huawei, když jemu samotnému ohromná částka vydělaná na území východní velmoci “nesmrdí”.

Vidím v tom jistou dávku pokrytectví, kterou bych přirovnal k moralizování Tomáše Kluse. Ten totiž hlásá, že Andrej Babiš je kolosálním podvodníkem nehodným podpory (což nijak nevyvracím ani nepotvrzuji, jelikož nevlastním křišťálovou kouli), sám ovšem aktivně podváděl všechny své partnerky, včetně matky svých dětí – Tamary.

Výsledkem je tak bohužel fakt, že podvodník u nás aktivně bojuje proti podvodníkovi a příjemce čínských peněz to samé vyčítá druhým.

Zdroj: Instagram

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Jeden myslel na “David Koller kritizuje Jaromíra Jágra

 • 26 prosince, 2019 (4:05 pm)
  Trvalý odkaz

  někdejší čs. kolaboranti rádi zapomínají, že komunistická Čína je nadále totalitní stát a pro Západ de facto nadále NEPŘÁTELSKOU MOCNOSTÍ, byť se již navenek neohání Mao Ce-tungovými hesly o “zničení přežitků kapitalismu pomocí permanentní revoluce a neustálé mobilizace širokých mas” ⎼ “Naším cílem je kapitalismus zničit a vymazat ho z povrchu zemského, aby se stal záležitostí minulosti” [1:341]; “Patriotismus, komunistický národ a internacionální sympatie pro boj v jiných státech si v žádném případě neprotiřečí. Naopak, komunismus musí být intenzivně rozšiřován do jiných států, napříč celým světem.”; “Případná jaderná válka může být šancí pro světový socialismus a zhoubu pro kapitalistické zřízení. Když se stane vůbec to nejhorší a polovina lidstva zemře, druhá polovina zůstane, imperialismus bude vymýcen a celý svět se stane socialistickým.” (ačkoliv ovšem portrét Velkého kormidelníka nadále dominuje průčelí Maova mauzolea na náměstí Tchien-an-men, kancelářím soudruhů z ÚV KS Číny i čínským bankovkám!).
  A přesto, že čínské válečné lodi a letectvo zatím brázdí jen vody Jihočínského moře a oblohu nad ním (tedy kromě vojenských základen ve východoafrickém Džibutsku nebo v Afghánistánu), Západ je fakticky ve válce s Čínou již několik desetiletí. Ve válce ekonomické, která stále více připomíná spíše diverzi.
  Díky špinavým obchodním praktikám, dumpingovým cenám, špionáži, krádeži patentů, využívání otrocké práce a ignorování dopadů průmyslové výroby na životní prostředí (přesahujících hranice ČLR) a státnímu protekcionismu (i hlouposti převážné části spotřebitelů) čínské firmy postupně vytlačují ze světového trhu renomované západní firmy a zaplavují jej nekvalitními a nezřídka i zdravotně závadnými šunty, přičemž své zisky investují do ovládnutí klíčových segmentů západních ekonomik. Ekonomická diverze jako vyšitá. A to i bez toho, že bychom vzali v potaz výše uvedená bezpečnostní rizika, spočívající v závislosti západních komunikačních systémů na technologiích čínské provenience.
  —————————————————————-
  Zajímavé je, že naši obránci “nezávislosti / apolitičnosti ekonomiky” elegantně přehlíží skutečnost, že čínský komunistický režim se nepřetržitě dopouští flagrantního zasahování do ekonomických aktivit západních firem, které bez jakékoliv diskuze nutí podřídit se na čínském trhu ideologicky motivovaným restrikcím – viz snahy o infiltraci, kontrolu a cenzurování činnosti Googlu, Facebooku, Skypu, WhatsAppu atd. – zároveň mají drzost ohrazovat se vůči západním restrikcím motivovaným bezpečnostními riziky produktů Huawei 🙂 .
  Hlavně, aby i naše „kapitány průmyslu“ a prognostiky za pár let (nebo i měsíců) Čína nevyvedla krutě z iluzí (jako se to nedávno podařilo Rusku), až nás za pomoci politických oportunistů (přeškolených svazáků a estébáků) implantují až po krk do rudého rekta … Jak zde nedávno napsal jeden kolega: “Z jedné rudé pr-ele jsme se sotva vyškrabali …. a už se do druhé rudé pr-ele vehementně cpeme.”

  A propos:
  Vzpomínám na závěrečná Bohušova slova v komedii K u r v a , hoši atd…. …”Tak a teďka si vás všechny koupím….!”

  S „novou“ Čínou to je asi jako s “novým” Ruskem …. duch globalizace se prostě potlačit v 21. století nedá, ovšem Rusko ani Čína nebudou nikdy svou podstatou ničím více než “orientálním hybridem” kapitalismu či demokracie…. zkreslené dojmy “z rychlíku”, resp. z pohledu povrchního návštěvníka či evropským prizmatem mají i naši politici … doporučoval bych, aby se aspoň zamysleli a trochu krotili ve svém nadšení nad “čínským hospodářským zázrakem”!! 🙂
  Viz: Pochybný ČÍNSKÝ ZÁZRAK aneb Schizofrenní Říše středu: http://ferohrabal.blogspot.co.id/2017/04/pochybny-cinsky-zazrak.html

  Fakt, že komouši a oportunističtí klausovci stojí vždy pevně po boku pekingských (i kremelských) soudruhů, nepřekvapí (a zároveň je varováním!). Však naše rudé šváby, kremloboty a maoisty spojuje hlavně nenávist vůči liberální parlamentní demokracii, idei občanské společnosti a “americkému imperialismu” (vnucujícímu národům světa trojského koně humanitární pomoci a princip individualismu)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.