Uncut Gems: Adam Sandler dokáže zahrát i vážnější roli

“Adam Sandler Net Worth” by celebrityabc is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Filmy Adama Sandlera jsou zářným příkladem toho, že co se nelíbí kritikům, nemusí nutně pohořet i u běžných diváků. Jeho komedie často postrádají logiku, na první pohled mohou dokonce působit až stupidně, jenže lidem se prostě líbí (včetně nás). Hercův nejnovější počin s názvem Uncut Gems je ovšem z úplně jiného soudku. Sandler v něm znovu předvedl, že ač je jeho vlajkovou lodí humor, poradí si i s vážnější tématikou.

Kritici jsou zatím nadmíru spokojeni

Snímek Uncut Gems s Adamem Sandlerem si nedávno odkroutil premiéru na filmovém festivalu v Telluride a podle dosavadních ohlasů to vypadá, se že máme opravdu na co těšit. Herec se po dlouhé době objevil ve vážnější poloze a je vidět, že mu to neskonale svědčí. Kritici se dokonce nebojí tvrdit, že se jedná o Sandlerovu životní roli.

Film je prý dokonalou kombinací psychologického thrilleru a akce, kterou protínají prvky komedie. V kostce řečeno se zkrátka jedná o naprostý chaos, který ale jako celek dokonale funguje. Premiéra v amerických kinech byla stanovena na 13.12.2019, v Česku snímek na datum uvedení teprve čeká. My si jej ale každopádně nenecháme ujít.

Adam Sandler nevkročil do těchto vod poprvé

Adama Sandlera samozřejmě známe zejména díky filmům jako je Zohan: Krycí jméno kadeřník, Machři, Zkus mě rozesmát či 50x a stále poprvé. Naprosto bezchybný výkon ovšem podal hlavně v dramatu Volání pomoc. Postava Charlieho, jenž se za pomoci přítele Alana Johnsona (Don Cheadle) snaží vyrovnat se ztrátou rodiny, která zahynula při letecké katastrofě, si podle mnohých zasloužila přinejmenším nominaci na Oscara.

Tenkrát to bohužel nevyšlo, podaří se to nyní?

Zdroj: IndieWire, A24

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.