Tvůrci V zajetí démonů chystají horor podle reálné předlohy

“The LaLaurie Mansion” by Reading Tom is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Těžko byste v posledních letech hledali kvalitnější a oblíbenější hororový snímek, než-li V zajetí démonů. Pod oběma díly této série se podepsali scenáristé Chad Hayes a Carey Hayes, kteří v současnosti připravují další záplavu strachu založenou na reálné předloze. LaLaurie Mansion je strašidelným domem, v němž docházelo k masivním vraždám černošských otroků a na místě se prý dodnes dějí prapodivné věci. Zajímavostí je, že v domě kdysi bydlel herec Nicolas Cage.

Nebýt rozsáhlého požáru, o hrůzách za zdmi domu bychom dodnes nevěděli

Na první pohled naprosto obyčejný dům v centru New Orleans, který v devatenáctém století vlastnila zámožná a vysoce postavená Delphie LaLaurie, po bližším prozkoumání sídlo strachu, bolesti a utrpení. Jeho majitelka totiž skrývala obrovské tajemství, které mělo zůstat očím veřejnosti navždy zapovězeno.

V soukromí se totiž bavila trýzněním svých černošských otroků, které s manželem mučili a následně vraždili ve velkém. Kdyby 10. dubna 1834 nezaložila jedna z přítomných otrokyň rozsáhlý požár, počet jejich obětí by pravděpodobně ještě mnohonásobně stoupl.

Když hasiči po zdolání posledních plamenů vstoupili do uzamčeného pokoje v horním patře, naskytl se jim vskutku hororový pohled na hromadu zmrzačených těl bez známek života. V té době už ale Delphie LaLaurie nebyla k nalezení. Zřejmě tušila, že se blíží spravedlivý trest, a proto prchla do Francie, kde poklidně a v pokročilém věku zemřela.

Panství LaLaurie je dodnes jedním z nejstrašidelnějších míst světa

Stavba byla ještě v témže roce založení požáru uzavřena veřejnosti. Ani to ovšem nebrání nadšencům a milovníkům paranormálních jevů, aby na místo čas od času vkročili. V domě je údajně dodnes přítomen duch mrtvé paní LaLaurie, který bloudí místnostmi ve snaze najít další oběti. Z obrazu bývalé majitelky prý vycházejí podivné zvuky, vyobrazená osoba mění výrazy ve tváři a umělecké dílo jako takové se neustále samovolně naklání do strany.

Scenáristé nového snímku hodlají kvůli autentičnosti využít interiér a dokonce v objektu stráví nějaký čas, aby načerpali potřebnou inspiraci. Natáčení má odstartovat začátkem příštího roku. Úžasné by bylo, kdyby filmaři obsadili do hlavní role herce, který na onom místě nějakou dobu žil. Nicolas Cage už dlouho nenatočil pořádný film a k tomuto prostředí má určitě vztah, který může přetavit ve kvalitní výkon.

Zdroj: The Wrap

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.