The Turning: Horor, který si klidně necháme ujít

“Mackenzie Davis” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Universal Studios na svůj oficiální YouTube kanál nahrálo trailer na připravovaný horor s názvem The Turning, který do amerických kin vstoupí začátkem příštího roku a u nás bude mít premiéru 30. ledna 2020. Film se dočkal poměrně hvězdného obsazení, což je na úvodní ochutnávce bohužel jediným pozitivem, jež stojí za zmínku.

Film částečně vychází z knižní předlohy

Spisovatel Henry James napsal knihu The Turn of the Screw v roce 1898 a zmodernizovanou podobu tohoto baladického příběhu s hororovými prvky nám nyní naservíruje režisérka Floria Sigismondi, která se podepsala pod vcelku úspěšným životopisným snímkem o dívčí hudební skupině The Runaways. Spojení ženy a kvalitního hororu na základě zkušeností z minulosti nejde dohromady a ani v tomto případě tomu, zdá se, nebude jinak.

Děj, který jsme viděli už nejméně stokrát

Pečovatelka Kate, jíž si zahrála Mackenzie Davis (Terminátor:Temný Osud), nastoupí do nového zaměstnání jako chůva dvou sirotků – Flory a Milese. Postupem času si začne uvědomovat, že před ní děti skrývají děsivá tajemství a s domem, v němž žijí, není něco v pořádku… Zdá se vám tenhle scénář povědomý? Ještě aby ne, vyskytuje se totiž v každém druhém hororu a nás už to, abychom pravdu řekli, začíná trochu unavovat.

Zatím jsme měli možnost shlédnout jen první ukázku a už teď vám můžeme říci, kudy přesně se bude příběh ubírat. Patologická hlavní hrdinka Kate bude od samého počátku cítit, že se v domě nachází cosi zlého a nebezpečného, ale namísto toho, aby okamžitě vzala nohy na ramena a utíkala jak nejdál to půjde, bude dál pátrat po děsivých pravdách a balancovat tak na hranici sebezničení a naprostého šílenství.

Situaci pro tentokrát nezachraňuje ani Finn Wolfhard, jehož naprosto zbožňujeme v seriálu Stranger Things, a asi proto si s ním nedokážeme spojit postavu psychicky narušeného, dospívajícího chlapce. Samozřejmě se ale můžeme mýlit a snímek nás nakonec mile překvapí, ačkoli do toho příliš nadějí nevkládáme.

Zdroj: Universal Studios

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.