Robert Downey Jr. válí jako dr. Dolittle v prvním traileru

“Robert Downey, Jr.” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

S remaky klasických hollywoodských filmů se v posledních letech roztrhl pytel. Zcela nového pojetí se dočkávají i takové bizarnosti jako například Dr. Dolittle, jehož si v prvních dvou snímcích na přelomu století zahrál Eddie Murphy. Jelikož ale značka tohoto afroamerického herce už příliš netáhne, byl do hlavní role povolán profesionál na slovo vzatý – Robert Downey Jr.! První trailer odhalil, na co se diváci mohou těšit.

Návrat ke kořenům nečekejte

Eddie Murphy natočil poslední kvalitní film v roce 1987, kdy do kin vstoupil druhý díl Policajta z Beverly Hills. Všechny jeho ostatní díla už patří spíše do brakové sekce a Dr. Dolittle, který umí mluvit se zvířaty, samozřejmě není výjimkou. Kritici po celém světě tento ztřeštěný nápad rozcupovali na milion kousků, své diváky si ale i přesto našel. Kdo očekává, že Robert Downey Jr. půjde v Murphyho šlépějích, je na omylu.

Nový Dolittle, který do českých kin vstoupí 16. ledna 2020, by se od prapůvodní verze nemohl lišit víc. Už jen prostředí a atmosféra, v níž se příběh odehrává, se podobá spíše populární Alence v říši divů. Vzhledem k tomu, že se pod oběma snímky podepsal stejný producent, to vlastně není nic překvapivého.

Co nám první trailer prozradil?

Režisér Stephen Gaghan nás svým nejnovějším výpravným počinem odnese do hluboké minulosti, konkrétně Viktoriánské Anglie. Dolittle v podání Roberta Downeyho Jr. bude stejně jako v předloze rozmlouvat se zvířaty, což je v podstatě jediná podobnost s původní verzí. Kromě vysloužilého Iron Mana dostane hodně prostoru také Antonio Banderas, jemuž z očí přímo vyzařuje punc záporné postavy. Přesvědčte se sami.

Hvězdné obsazení filmu není na první pohled jasně patrné, jelikož herci se děje neúčastní fyzicky, nýbrž propůjčují hlasy zvířatům. Na koho se v tomto směru můžeme těšit?

  • Tom Holland (pes Pip)
  • Emma Thompson (papoušek Polynesia)
  • Rami Malek (gorila)

Dále by se měla objevit také Marion Cotillard. Její role ovšem dosud nebyla prozrazena.

Zdroj: Universal Studios

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.