Morbius a jeho napojení na MCU

“Jared Leto” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Jared Leto se snaží o úspěch na poli komiksových filmů za každou cenu. Po jeho nepříliš povedeném ztvárnění Jokera, které následně levou zadní překonal Joaquin Phoenix v samostatném snímku, přichází bojovat o přízeň publika jako antihrdina Morbius – jeden z úhlavních nepřátel Spider-Mana. Trailer vdechl naději případnému projení s MCU.

Sony buduje vlastní vesmír, ale…

Studio Sony rozjelo před dvěma lety plány na zbudování vlastního filmového vesmíru s komiksovými postavami, přestože své hlavní eso v podobě Spider-Mana propůjčilo ke společnému projektu domovskému Marvelu. Ponechalo si ovšem výhradní práva na padouchy, takže první snímek představil legendárního Venoma s tváří Toma Hardyho.

Nyní přichází Morbius a hlavně Jared Leto, jenž si touží napravit reputaci po tristním výkonu v Sebevražedném oddílu konkurenčního DC univerza. Podle ohlasů, které sklidil první trailer, se zdá, že vykročil správnou nohou.

O čem film vlastně pojednává? Umírající vědec Michael Morbius se rozhodne podstoupit netradiční léčbu, po které se změní v krvežíznivého a nemilosrdného upíra. Upoutávka s dokonalým hudebním podkladem toho příliš neukázala, i tak ale fanoušci věří, že indicie naznačují propojení se Spider-Manem.

Plakát na zdi i známý obličej Michaela Keatona

Studio Sony původně hlásalo do světa, že jeho “padoušské” filmy nebudou mít s MCU vůbec nic společného. Jenže kasovní úspěch Venoma a zájem Toma Hollanda o spolupráci zřejmě zapříčinily názorovou změnu, kterou odhaluje Morbius v prvním traileru.

Jared Leto v něm prochází kolem plakátu Spider-Mana posprejovaného nápisem “Vrah”. To ale ještě není všechno. V samotném závěru do děje vstupuje Michael Keaton, který v Homecoming ztvárnil zloducha Vulture. Teď už tedy nemůže být sebemenší pochyb, že oba filmy pocházejí ze stejného vesmíru.

Zdroj: Sony Pictures Entertainment

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.