Marriage Story: Rozvodové drama s Black Widow a Kylo Renem

“scarlettjohanson269an.jpg” by w00mer is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

V posledních letech platí nepsané pravidlo, že čím depresivnější námět, tím pozitivnějších ohlasů se snímek dočká. Marriage Story, v němž hlavní role sehráli Adam Driver a Scartett Johansson, toho má být jasným důkazem. Drama zabývající se brutálním rozvodem kdysi zamilovaného páru je žolíkem letošní sezóny a pokud vše klapne podle plánů, bude se pravděpodobně ucházet o Oscara.

Recenze jsou zatím nadmíru uspokojivé

Snímek Marriage Story z dílny režiséra Noaha Baumbacha se doposud představil na dvou velkých filmových festivalech – v Torontu a Benátkách. Ačkoli na sebe v těchto lokalitách strhly pozornost hlavně filmy jako Joker nebo české Nabarvené ptáče, právě komediální drama sklidilo od kritiků naprosto neskutečné recenze.

Můžeme se prý těšit na intimní a srdcervoucí příběh, při jehož sledování nezůstane jedno oko suché. Zárukou spokojenosti jsou excelentní (ne-li životní) výkony Scarlett Johansson i Adama Drivera, kteří rozhádaný manželský pár v rozvodovém kolotoči ztvárnili naprosto věrohodně a realisticky. Alan Alda (Hawkeye Pearce ze seriálu M*A*S*H) společně s Laurou Dern (Jurský park) a Rayem Liottou (Hannibal) ve vedlejších rolích rovněž září.

Trailer ukazuje přesně tolik, kolik má

Filmové trailery se diváky většinou snaží nějakým způsobem šokovat a tím je následně nalákat do kin. V hodně případech tak o ději prozradí mnohem více, než je skutečně záhodno. Marriage Story od stanice Netflix to ovšem pojalo trochu jinak. V ukázce sází na minimalismus a dynamiku mezi jednotlivými postavami. Za nás má tedy jednoznačně palec nahoru.

Zdroj: Netflix

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.