Birds of Prey: Oslava Harley Quinn, nebo kýčovitý výstřel do prázdna?

“Margot Robbie” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: flickr.com

Na YouTube se konečně objevila první plnohodnotná upoutávka na snímek Birds of Prey, která trhá žebříčky sledovanosti. Margot Robbie se v ní vrací coby vyšinutá klaunice (jak se vůbec říká samici od klauna?) a teď už podle všeho bývalá přítelkyně Jokera s tváří Jareda Leta – Harley Quinn. Po naprosto věrohodném výkonu v Sebevražedném oddílu máme ovšem z traileru smíšené pocity…

Chvění nedočkavostí nepocítíte

Dokonale si vzpomínáme na pocity, které nás ovládli v okamžiku zveřejnění upoutávky na film Joker s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Ostřílený herec vdechl postavě potřebnou dávku šílenství a silného životního příběhu, což jsme mu spolkli i s navijákem. Uvedení do českých kin se v tu chvíli zdálo nebezpečně daleko.

V případě Birds of Prey je to ale jiné. Možná je to absencí Willa Smitha v roli Deadshota, který Harley Quinn v předchozím filmu perfektně sekundoval. Možná je to způsobeno prazvláštní zápletkou a nepříliš zajímavými vedlejšími postavami. A možná je to prostě proto, že šok z prvního filmu prostě Margot Robbie nedokáže překonat.

Co je na ukázce špatně?

Margot Robbie si Soucide Squad ukradla pro sebe. Ostatně díky tomu si také vybojovala film, který se v zásadě věnuje jen postavě Harley Quinn. Její čiré bláznovství a vtipné hlášky se ale (alespoň podle dvouminutové ukázky) změnily v křeč doprovázenou veskrze trapnými komentáři, nad nimiž se prostě nezasměje, i když se budete jakkoli přemáhat. Samozřejmě to jen náš subjektivní názor, protože trailer zatím obdržel 171 tisíc “palců nahoru” a jejich počet neustále vzrůstá.

Viděli jste už ukázku? A co na ni říkáte? Napište nám do komentářů.

Zdroj: Warner Bros. Pictures

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.