Filipíny: Tajfun Kammuri zabíjel

Zdroj: Pixabay.com

Devastující tajfun Kammuri rychlostí až 215 km/h zasáhl v pondělí ráno souostroví Filipíny, konkrétně provincie jižně od hlavního města Manily. Tamní úřady hlásí minimálně deset obětí na životech. Škody na majetku jsou pak naprosto fatální, tajfun smetl vše, co se mu postavilo do cesty.

Stovky lidí přišly o své domovy

Filipínské úřady evakuovaly statisíce obyvatel, uzavřeli školy a školky, vládní budovy, provoz byl přerušen i na letišti v hlavním městě. Tajfun Kammuri se přehnal ohromnou rychlostí přes jižní provincie a zanechal po sobě nezměrnou spoušť. Více než 345 000 lidí stále čeká v evakuačních centrech. Domů se však nikdo z nich netěší. Většinu totiž čeká krutý pohled na zdevastovaná a neobyvatelná torza budov, která ještě před dvěma dny považovali domovy.

Jedinou útěchou tak budiž fakt, že tajfun Kammuri už slábne a ubírá se směrem k Jihočínskému moři. To značí, že občané Filipín mají pro tentokrát vyhráno. Zdaleka ovšem ne definitivně. Souostroví totiž každoročně zasáhne až dvacet tajfunů nebo bouří, přičemž ten nejničivější v roce 2013 zavinil smrt 7 350 lidí. Filipíny stíhá jedna katastrofa za druhou…

Zdroj: Japan Times

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.