Česká pošta zdraží své služby

Zdroj: Pixabay.com

S úderem ledna si pro nás Česká pošta připravila poměrně rozsáhlé změny, které se týkají zejména ceníku jejích služeb. Podraží doporučené dopisy, cenná psaní či poštovní poukázky typu A a D. Cena zaslání obyčejného dopisu pak (naštěstí) zůstává neměnná. O kolik konkrétně Česká pošta zdraží? A jaké další vychytávky můžeme očekávat?

Konkrétní změny v ceníku České pošty

Za odeslání doporučeného dopisu si klienti České pošty od nového roku připlatí. Psaní do hmotnosti 50 gramů vyjde na 47 korun, zatímco v roce aktuálním stejná služba stála 44 korun. Za dopis označený jako “cenné psaní” klienti zaplatí 55 korun.

Plánované změny se dotknou také poštovních poukázek. Složenky do 5 000 Kč budou zpoplatněny částkou 39 Kč, v případě dobírky cena vzroste na 48 Kč. Poštovní poukázky s urychlenou výplatou typu D a hodnotou do 1 000 Kč zdraží o 14 Kč.

Od února Česká pošta zavádí službu dvourychlostního doručování, v rámci něhož bude doručení do druhého dne stát o 7 korun více.

Česká pošta zdraží kvůli ztrátě z minulého roku

Proč Česká pošta zdraží některé své služby? Reaguje tak na téměř miliardovou ztrátu z minulého roku, kvůli níž vedení společnosti připravilo plán restrukturalizace.

Do roku 2021 hodlá Česká pošta znovu opanovat zelená čísla v řádech milionů korun. Zároveň v daném termínu dojde ke snížení počtu pracovních pozic o 7000. Zaměstnance nahradí moderní technologie.

Zdroj: Česká pošta

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.