Zemřela zpěvačka Roxette

“Roxette @ Credicard Hall” by Portal Focka is licensed under CC BY-ND 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Hudební svět pláče. Zemřela zpěvačka Roxette Marie Fredrikssonová, která se svým jedinečným hlasem podepsala pod celosvětovými hity jako Listen to your heart, Sleeping in my car či It Must Have Been Love. Ve věku 61 let podlehla následkům těžké nemoci, s níž bojovala od roku 2002 a která ji donutila přerušit kariéru.

Švédské duo si podmanilo svět

Švédské hudební těleso Roxette tvořené zpěvačkou Marií Fredrikssonovou a kytaristou Perem Gesslem vzniklo roku 1986 a do světa vypustilo celou řadu hitů, které jsou dodnes inspirací novodobým umělcům. Písně jako Listen to your heart nebo It Must Have Been Love jsou dokonale nadčasové a dokáží si najít publikum i s odstupem let.

Éra hvězdného dua ovšem definitivně zhasla. Zahraniční média 10. prosince informovala o tom, že zemřela zpěvačka Roxette, bez níž by pokračování nedávalo žádný smysl. To ostatně nepřímo potvrdil i Per Gessle prostřednictvím dojemného vzkazu na sociálních sítích.

Zpěvačka podlehla následkům těžké nemoci

Podle švédského deníku Expressen zemřela Marie Fredrikssonová na následky těžké nemoci, s níž bojovala už v roce 2002. Tehdy podstoupila náročnou operaci mozku a kapela na čas přerušila existenci.

Zdroj: BBC

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.