Kobe Bryant zemřel při letecké havárii

“Kobe Bryant” by genewang0123 is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

V neděli došlo k obrovské tragédii. Populární basketbalista Kobe Bryant zemřel při havárii vrtulníku na území Kalifornie. Bylo mu pouhých 41 let. Nehodu nepřežilo dalších osm lidí, včetně sportovcovi dcery.

Příčina nehody je předmětem vyšetřování

Serves TMZ v neděli večer informoval veřejnost o letecké havárii vrtulníku, který se zřítil v kopcích nedaleko Los Angeles. Na palubě soukromé helikoptéry zahynulo devět lidí a mezi oběti bohužel patří také bastketbalista Kobe Bryant se svou třináctiletou dcerou Giannou.

Nikdo zatím neví, proč k hrůzné události vlastně došlo. Jisté je zatím pouze to, že stroj v průběhu letu zachvátil požár. Roli údajně sehrálo i špatné počasí, které záchranářům znemožnilo vzlétnout. Úřady odhadují, že vyšetřování potrvá až několik měsíců.

Odešla velká osobnost americké scény

Kobe Bryant hrával v barvách Los Angeles Lakers dlouhých dvacet let. Celkem pětkrát pak vystoupal na samotný vrchol prestižní NBA, z Pekingu si přivezl olympijský titul. V roce 2016 ukončil kariéru profesionální sportovce s 33 643 body na kontě, díky čemuž v historických tabulkách překonal i slavného Michaela Jordana.

Ani po opuštění palubovek se zrakům veřejnosti nestranil, mimo jiné se věnoval vlastnímu filmovému studiu. S manželkou Vanessou se navíc podílel na výchově čtyř dcer. Právě Gianna měla jít v tatínkových šlépějích, jako jediná se totiž aktivně věnovala basketbalu.

Život rodáka z Philadelphie nebyl vždy jen zalitý sluncem. V roce 2003 čelil obvinění ze znásilnění hotelové recepční, které však nebylo nikdy prokázáno a spor skončil mimosoudním vyrovnáním. Ačkoli mu tento incident pošramotil pověst, Kobe Bryant zemřel jako celebrita světové extratřídy, kterou zbožňovaly miliony fanoušků po celé planetě. Odpočívej v pokoji.

Zdroj: TMZ

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.