Herečka Claudine Augerová zemřela

“James Bond” by JeepersMedia is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Z Paříže k nám dorazila velmi smutná zpráva. Francouzská herečka a druhá nejkrásnější žena na soutěži Miss World 1957 Claudine Augerová zemřela ve věku 78 let. Ačkoli se objevila v mnoha dobových snímcích, slávu jí vynesla až role “bondgirl” po boku slavného Seana Conneryho.

Augerová patřila k nekrásnějším ženám své doby

Claudine Augerová v roce 1957 vyhrála soutěž krásy Miss France, následně se proto vypravila na scénu mezinárodní. V rámci Miss World obsadila úžasné druhé místo a její popularita začala stoupat vzhůru. Kromě kariéry modelky jí učaroval také svět filmu, objevovala se v řadě menších rolí.

V roce 1958 si Augerová zahrála po boku Romy Schneiderové a Alaina Delona ve snímku Kristýna, o čtyři roky později se stal jejím hereckým kolegou Jean Marais. To všechno se nicméně událo pouze na domácí scéně.

Filmová partnerka Seana Conneryho

Celosvětového věhlasu dosáhla až ve chvíli, kdy přijala roli “bondgirl” Dominique ve filmu Thunderball, kde agenta 007 ztvárnil charismatický Sean Connery. Claudine Augerová se tak stala první francouzskou herečkou, která si srdce britského špionážního velikána získala. Po ní pak následovaly dámy jako Corinne Cléryová, Carole Bouquet či Eva Green.

Agentura AFP ve středu informovala veřejnost, že Claudine Augerová zemřela. Stalo se tak ve věku 78 let. Její odkaz nicméně žije dál. Odpočívejte v pokoji.

Zdroj: Hollywood Reporter

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.