Herec René Auberjonois zemřel, podlehl rakovině

Autor: Luigi Rosa – https://www.flickr.com/photos/lrosa/5093067605/, CC BY-SA 2.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Ve věku 79 let nás opustil populární herec, který se nesmazatelně zapsal do paměti televizních fanoušků minulého století. Pravidelně se objevoval v seriálech jako M.A.S.H., Kauzy v Bostonu nebo Star Trek. René Auberjonois zemřel po těžkém boji s rakovinou plic.

René Auberjonois získal řadu cen

Americký herec a režisér René Auberjonois byl výraznou celebritou druhé poloviny dvacátého století. Diváci dodnes milují jeho nezapomenutelné role v televizních seriálech Star Trek, M.A.S.H. či Kauzy v Bostonu. Dařilo se mu ovšem také na divadelních prknech.

V roce 1970 získal cenu Toni za roli v muzikálu Coco, tři další nominace mu přistáli za hry The Good Doctor, Big River a City of Angels. Dvakrát byl rovněž vybrán do užšího výběru pro prestižní televizní cenu Emmy.

René Auberjonois – muž obrovského charakteru

René Auberjonois zemřel v rodinném kruhu na území Los Angeles poté, co prohrál náročný boj s rakovinou plic. Pozůstalí na něj vzpomínají jako na věčně pozitivního člověka, který nezkazil žádnou legraci. Po dobu 56 byl navíc věrný jedné jediné ženě, což je vzhledem k současným poměrům ve společnosti takřka nadlidský výkon.

Kondolence na adresu oblíbeného herce na sebe nenechaly dlouho čekat. Dojemný vzkaz pro Reného Auberjonoise, který vystihuje všechno, sepsal například jeho kolega z branže George Takei.

Zdroj: CNN

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.