Česká republika truchlí, zemřel Karel Gott

By David Sedlecký – Own work, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org

V České republice zavládl smutek. Ve věku 80 let odešel zpěvák, držitel 42 českých slavíků, hrdý otec čtyř dětí, milující manžel a hlavně člověk s neuvěřitelnou životní energií, kterou si udržel až do samotného konce. To byl Karel Gott, jehož jsme zbožňovali a ctili po celé generace. Se slzou v oku budeme vzpomínat pokaždé, když v éteru zazní některý z jeho nesmrtelných hitů.

Gott prohrál boj se zákeřnou nemocí

Vážné zdravotní komplikace provázely Karla Gotta od roku 2016. Tehdy se celá republika semkla a legendárnímu zpěvákovi hromadně přála hodně síly do možná nejtěžšího souboje v životě. A on skutečně bojoval, do posledních chvil. Jenže akutní leukémie, s níž zápolil přibližně od poloviny tohoto roku, už na jeho podlomené zdraví byla příliš. Zemřel v obklopení milující rodiny krátce před půlnocí prvního říjnového dne, který se do historie naší země vryje černou tuší.

Božský Karle, nikdy nezapomeneme

Karel Gott byl člověkem se smyslem pro humor, talentem od Pána Boha a darem naslouchat ostatním. A ti pak v hojných počtech naslouchali jemu. Velikost nejpopulárnějšího zpěváka naší země dokládá sbírka trofejí v čele s 42 slavíky, titulem národního umělce, Zlatou harfou Stuttgartu, členstvím ve Dvoraně slávy Plzeňského kraje a Medailí Za Zásluhy udělenou prezidentem Václavem Klausem.

V našich srdcích budou mít navždy místo písně jako Stokrát chválím čas, Být stále mlád, Když muž se ženou snídá, Krása, Když milenky pláčou či Jdi za štěstím. Za chvíle naplněné radostí ti, Karle, mnohokrát děkujeme a loučíme se s tebou názvem tvé poslední písně: Srdce nehasnou – opravdu nikdy…

Zdroj: TV Nova

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.