Zpěvák skupiny Rammstein se nakazil koronavirem

“File:Till Lindemann – 2017287141036 2017-10-14 Buchmesse – Sven – 1D X MK II – 188 – AK8I8026.jpg” by Sven Mandel is licensed under CC BY-SA 4.0 

Zákeřný koronavirus, který do zbytku světa doputoval z pevninské Číny, si zkrátka nevybírá. Podle německých médií se nemocí zvanou COVID-19 nakazil zpěvák populární skupiny Rammstein Till Lindemann. Aktuálně leží na jednotce intenzivní péče, což znamená, že v jeho případě jde bohužel o těžký průběh onemocnění.

Nemoc se projevila po návratu z Moskvy

Sedmapadesátiletý frontman metalové skupiny Rammstein si na zdravotní potíže začal stěžovat krátce po svém návratu z Moskvy, kde 15. března odehrál dosud poslední velkolepý koncert. Když se jeho stav rapidně zhoršil, rozhodl se Til Lindemann vyhledat lékařskou pomoc.

V nemocnici, kam byl podle německého deníku Bild následně převezen, potvrdili zpěvákovi nejhorší možné obavy. Během pracovního výjezdu za hranice se totiž nakazil koronavirem, jenž způsobuje nemoc nazvanou COVID-19.

Ačkoli Lindemann podle několika studií nepatří do nejvíce ohrožené věkové skupiny lidí, choroba se v jeho případě projevila velmi drasticky. Několik dní strávil na jednotce intenzivní péče s vysokými horečkami a akutním zápalem plic. Podle zahraničních médií se muzikantům stav zlepšuje, nicméně vyhráno ještě zdaleka nemá.

Lindemann měl na rozdíl od mnoha celebrit smůlu

Till Lindemann je jednou z prvních osobností relativně nízkého věku, která prodělala horší formu koronaviru. Kupříkladu herec Tom Hanks, jenž se společně s manželkou nakazil během pobytu v Austrálii, veřejnost ubezpečil, že výraznější zdravotní problémy se jim naštěstí vyhnuly. Stejně hovoří i čeští sportovci Lukáš Konečný s Janem Vopatem.

Zdroj: TAG24.de

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.