Zpěvačka Pink pošle 500 tisíc do Austrálie

By AirB-AV – Own work, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Požáry v Austrálii si k dnešnímu dni vyžádaly už 23 životů a předpokládá se, že číslo ještě není zdaleka konečné. Tamní vláda proto povolala na pomoc hasičům do služby přibližně 3 000 členů armádních záloh. Zpěvačka Pink přislíbila finanční dar ve výši půl milionu dolarů.

Hrůza, která nebere konce

V průběhu neděle došlo vinou silných větrů ke zhoršení situace v Austrálii, kterou od prvních letošních dnů sužují rozsáhlé požáry. Přírodní katastrofa nebývalých rozměrů si dosud vyžádala 23 obětí na životech, dalších 28 osob se ve státu Victoria pohřešuje. Celkový počet požárů ve Victorii a Novém Jižním Walesu se dostal k ohromné hranici 150.

Do boje proti rozsáhlým plamenům nyní australská vláda povolala tři tisíce armádních rezervistů, kteří umožní rychlejší přepravu obyvatel a turistů do bezpečí. Zároveň budou při ruce hasičům, jejichž práce je v dané situaci naprosto zásadní.

Zpěvačka Pink chce také pomoci

Situace v Austrálii samozřejmě zasáhla nejen veřejnost, ale i světové celebrity. Kupříkladu zpěvačka Pink přislíbila finanční pomoc ve výši 11,4 milionu dolarů.

Zdroj: FOX News

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.