Starosta Pavel Novotný provokuje Putina

Zdroj: Pixabay.com

Starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný hodlá vybudovat památník vlasovcům – tedy příslušníkům Ruské osvobozenecké armády (ROA), která během druhé světové války několikrát změnila strany, nicméně nakonec výrazně přispěla k záchraně Prahy. Velvyslanectví Ruské federace proti tomu ostře protestuje a proto starosta Novotný sepsal dopis Putinovi, který dovezl na ruskou ambasádu v multikáře.

Pavel Novotný opět nezklamal

Současný starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný a někdejší bulvární novinář s nevalnou pověstí se dlouhodobě netají svým odporem k prezidentu Miloši Zemanovi, Andreji Babišovi, Ruské federaci a samozřejmě také jejímu vládci Vladimíru Putinovi. I tak je ovšem schopen připustit, že ruské jednotky nás po čas válečného konfliktu zachránily před nacistickými okupanty.

Rozhodl se proto vybudoval památník vlasovcům, což byla speciální ruská jednotka (oficiálně nazývaná ROA), která nejprve kopala za svou zemi, posléze na straně německého vůdce Adolfa Hitlera z donucení nebo dobrovolně bojovala proti Sovětskému svazu a následně znovu obrátila, aby v důležité fázi pomohla zachránit Prahu, za což mnoho z jejích představitelů zaplatilo životem.

Zdá se poměrně logické, že lidé chtějí uctít památku těch, kteří se nezištně zasadili o jejich budoucí blaho. Jenže Ruská federace dlouhodobě označuje členy ROA za zrádce (což je, abychom byli korektní, z určitého pohledu pravdou), takže v souvislosti s tím hlasitě protestují a nesouhlasí, aby v České republice památník vlasovcům vznikl.

Starosta Novotný využil bující kauzy a sepsal dopis Putinovi, který přivezl na ruskou ambasádu v multikáře. Neváhal u toho být přehnaně teatrální a vypadlo z něj také několik urážek vulgárnějšího typu na adresu pracovníků ambasády.

Novotný a Hrad se překvapivě shodli

Že Pavel Novotný, Miloš Zeman a potažmo Jiří Ovčáček někdy najdou společnou řeč? Ještě před nedávnem se to zdálo býti naprosto nereálnou představou. Jenže světě, div se! Ten den skutečně nastal. Prezident Zeman již v minulosti vyjádřil, že vlasovce navzdory názorům z Ruska považuje za hrdiny.

Pavel Novotný na základě těchto skutečností poslal na Hrad poděkování s tím, že podobnou reakci absolutně nečekal a je proto mile překvapen.

Zdroj: Reddit, Twitter

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.