Metallica ruší koncerty, James Hetfield míří do léčebny

By Alberto Cabello from Vitoria Gasteiz – James Hetfield (Metallica), CC BY 2.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Není to tak dávno, co na pražských Letňanech vystoupila legendární hudební skupina Metallica, kterou si nenechalo ujít přes 70 tisíc spokojených diváků. Fanoušci v Austrálii a na Novém Zélandu ovšem takové štěstí neměli. Kapela totiž ze dne na den zrušila připravovaná turné, jelikož frontman James Hetfield nastoupil do léčebny kvůli závislosti na nejstarší droze – alkoholu.

Zpěvák píše další kapitolu svého boje proti démonům

Metallica se fanouškům v Austrálii a na Novém Zélandu nakonec opravdu neukáže. Metalová kapela se nedávno se prostřednictvím sociálních sítí upřímně omluvila všem nespokojeným zákazníkům, kteří si již v hojném počtu zakoupili vstupenky za nemalé peníze. Celá částka jim bude samozřejmě vrácena, to ale na míře zklamání ze zrušení koncertů nic nemění. Kapela rovnou zveřejnila i důvod, proč se k tomuto kroku nakonec rozhodla – její frontman opětovně bojuje s démonem alkoholu.

Šestapadesátiletý zpěvák a kytarista James Hetfield se skutečně neléčí ze závislosti na alkoholu poprvé. V minulosti již podstoupil několik odvykacích kúr, o jejichž účinnosti silně pochybuje, vzhledem k tomu, že hudebník pokaždé sklouzne zpátky ke svému starému já. Doufejme, že pro tentokrát bude snaha o něco úspěšnější a Metallica se opět představí fanouškům a vyznavačům tvrdé muziky, kteří ji po celá desetiletí milují a uctívají jako kult.

Zdroj: Loudersound.com

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.