Aneta Krejčíková bojuje za svobodnou volbu nastávajících maminek

Zdroj: Pixabay.com

Populární česká herečka Aneta Krejčová se brzy stane dvojnásobnou maminkou a na svém Instagramu proto v souvislosti s tím rozjela vášnivou debatu na téma domácích přirozených porodů. Názory fanoušků se poměrně lišili. Jedni tento fenomén vnímají pozitivně, druzí zas jako zbytečný hazard s životem miminka.

Krejčíková se zřejmě inspiruje seriálovou postavou

Osmadvacetiletá Aneta Krejčíková se do povědomí televizních diváků vtiskla především jako Gábina Pumrová v nekonečném seriálu Ulice. Tam také v jednom z dřívějších dílů přivedla na svět syna Šimona za asistence herecké kolegyně přímo v ložnici. Nyní se zdá, že se svou ikonickou postavou rozhodla inspirovat i v reálném životě.

Herečka na Instagramu sdílela video, ke kterému napsala, že porod je pro ni naprosto přirozený proces stejně jako třeba vykonávání potřeby. Zároveň se pozastavila nad traumatickými zážitky starších generací, které rodily v nemocnici a následky si nesou dodnes.

Hlavní myšlenkou její intimní zpovědi však byla možnost svobodné volby pro každou nastávající maminku, ať už se rozhodne rodit jakkoli.

Diskutující se rozdělili do dvou skupin

Pod příspěvkem těhotné Anety Krejčíkové se na téma domácích přirozených porodů strhla vášnivá debata. Jedna polovina lidí její postoje chválí a říká, že s nemocničním porodem mají špatné zkušenosti.

Druhá naopak považuje její volbu za nebezpečný hazard s životem miminka, které může potřebovat akutní lékařskou pomoc, a ta v daný moment nebude v dosahu. Někteří diskutují také upozornili na to, kolik dětí v minulosti zemřelo právě proto, že se narodilo bez asistence odborníků.

Jaký názor zastáváte vy? Napište nám do komentářů a nebojte se připojit i své osobní zkušenosti.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.