Tomáš Rolinek opouští Pardubice. Loučí se definitivně?

“File:Tomas Rolinek, Czech ice hockey team 2010.jpg” by Cropbot is licensed under CC BY 3.0 
Zdroj: Wikipedia.org

Nevýrazná role u týmu a spory s bývalým trenérem Ladislavem Lubinou zapříčinily, že se zlatý medailista a kapitán z památného roku 2010 Tomáš Rolinek rozhodl “rozejít” s klubem Dynamo Pardubice, kde jako mladík začínal a strávil také posledních pět extraligových sezón. Vzhledem k jeho pokročilému věku není jasné, zda ještě hodlá v kariéře profesionálního hokejisty pokračovat. Přijde Extraliga o další legendu?

Rolinek na veřejnosti tvrdil, že nehraje kvůli zranění

Když se devětatřicetiletý Tomáš Rolinek, který navíc tradičně plnil roli kapitána, nevešel na soupisku Pardubic proti Litvínovu, novinářům to pochopitelně bylo divné. Když se na to sportovce zeptali, dočkali se odpovědi, že nemůže hrát kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Nakonec ale vyplavalo na povrch, že důvod byl diametrálně odlišný.

Ladislav Lubina si podle Rolinka usmyslel, že na něj hráči připravují jakýsi puč a právě on je jeho hlavním strůjcem. To však někdejší útočník Metallurgu Magnitogorsk zásadně odmítá. Když klub nicméně oznámil, že pana Lubinu vystřídá Radek Bělohlav, radost nezakrýval. Jenže ani poté mu dlouho nevydržela.

Nedůstojné zacházení s legendou

S příchodem nového kouče Rolinek doufal, že dostane příležitost zabojovat o místo v pardubickém kádru. To se ale nestalo, což sám hokejista komentoval prostřednictvím videa, které koluje na sociálních sítích.

Tomáš Rolinek odehrál v A týmu Pardubic celkem 502 zápasů během třinácti extraligových sezón. Byl u jediného mistrovského titulu z roku 2005, ale také bojoval o sestup v loňské baráži. Zažil tedy úspěchy i pády. Skončit na vrcholu mu bohužel nebylo přáno, i tak se ale rozhodně nemá za co stydět. Tomáši, děkujeme!

Zdroj: Facebook, HC Dynamo Pardubice

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.